Pěší túry

Pěší a vysokohorská turistika má v Alpách širokou škálu možností. Velké množství nejrůznějších tematických stezek vedoucích malebnou krajinou s horskými potoky, říčkami a hučícími vodopády tvoří lákavou – to je turistika v nejvyšších místech Alp zaručující zážitek, sport, dobrodružství a poznání.

Kam vyrazit pěšky v Alpách?

 • Tipy na nejkrásnější túry

  V italských Alpách navštivte Dolomiti, jejichž symbolem je ikonická trojice skalních štítů Tre Cime di Lavaredo. Je zde na výběr ze stezek různých obtížností, kterými projdete okolo těchto tří vrcholů a odkud si vychutnáte úchvatný výhled do údolí. Mezi tyto stezky se řadí i tzv. via ferrata, která vám umožní jedinečný zážitek spojený s horolezectvím. Tyto stezky jsou již vybavené ocelovým lanem, železnými stupy a dalšími pomůckami, díky čemuž to je přístupné i pro návštěvníky bez horolezeckých zkušeností.

  Náročnější dobrodružství zde nabízí Alta Via 1. Tato stezka se vine srdcem Dolomit, kde se ponoříte do krás této krajiny. Již na začátku zajisté navštivte malebné jezero Braies, které je označováno jako nejkrásnější jezero Dolomit. Vrcholy okolních hor, které ho obklopují, se odrážejí na jeho tyrkysové hladině. Projeďte se na dřevěné loďce a kochejte se scenérií kolem sebe z vodní plochy.

 • Ve Slovinsku na vás čeká Národní park Triglav a Julské Alpy. Výstup na nejvyšší vrchol Slovinsku vás odmění jedinečnými výhledy na panorama tohoto pohoří. Navštivte i Dolinu Sedmi Triglavských jezer, která je jedním z klenotů Julských Alp. Objevujte krásy a kulturu Slovinska díky Juliana Trail, po které obkroužíte slovinské Alpy. Touto stezkou se projdete po vrcholcích hor, alpskými loukami a hlubokými údolími. Také navštívíte jezera, malebné vesnice a památky plné historie.

  Vodáci zajisté nesmějí vynechat sjíždění řeky Soči na kajaku či raftu. Z této perly mezi evropským vodstvem s nádhernou modrozelenou barvou si vychutnáte ať jste zkušení vodáci nebo jedete z dětmi a chcete se vyhnout nebezpečnějším úsekům. Stačí si jen vybrat tu pravou část řeky pro vás. Pokud patříte mezi ty zkušenější, určitě vás nadchne horní tok řeky u Bovce, kde si užijete adrenalinu díky četným peřejím. Avšak okolo tohoto místa můžete sjíždět Soču, i když jste nováčkem v tomto sportu. A to díky komerčnímu raftingu, kde vám zkušení průvodci se vším pomohou.

 • V Rakousku se podívejte do Solné komory (Salzkammergut), ve které se nachází světoznámé město Hallstatt na pobřeží stejnojmenného jezera. Tato celá oblast společně s pohořím Dachstein patří do světového dědictví UNESCO. Projděte se kolem jezera a navštivte malebné vesničky stojící na jeho břehu. Toto místo je ideální pro rodiny s dětmi. Dospělé i děti určitě zaujmou fascinující jeskynní útvary v Dachsteinské ledové jeskyni, ke které buď dojdete pěšky, nebo se tam necháte vyvézt lanovkou. Poté pokračujte výš na Krippenstein, odkud se vám naskytne výhled masiv Dachsteinu. Z vyhlídky 5 prstů uvidíte již zmíněné město Hallstatt.

 • Ubytování v Alpách

  Hotely v Alpách, jako například Alpenhotel Kindl, Dolomiten Residenz Sporthotel Sillian či Gradonna Moutain Resort, mívají výhodné Summer Cards pro své hosty. Tyto karty umožňují navštívit různá zajímavá místa v okolí ubytování buď se slevou na vstupném, nebo úplně zdarma. Toho lze využít například u lanovek, pokud si chcete užít klidnější den, ale stále se máte zájem se kochat výhledem na okolní letní krajinu nebo cestujete s malými dětmi, pro které by byl výšlap příliš náročný.

  S dětmi nemusíte mít ani starost při hledání ubytování. Většina hotelů přivítá i malé hosty a mají pro ně i připravená hřiště a zajímavé aktivity, které děti budou bavit. Pokud ale upřednostňujete odlehlejší ubytování, které vám zajistí klid od ostatních lidí, máte na výběr z mnoha horských chat, kterými jsou Alpy poseté.

 • Pěšky po hřebenech

  Každý má rád jiný způsob objevování. Ať už je vaší preferencí zůstávat celou dovolenou v jednom ubytování a každý den objevujete něco nového v okolí, nebo se raději přemisťujete každý den dál do nových destinací, zde si vždy najdete to své.

  Alpy nabízejí několik dálkových turistických tras, které mohou zasahovat i do několika států. Jednou z nich je Alpe-Adria Trail, která začíná v Korutanech u úpatí nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru, dále vás zavede do Slovinska a skončíte v Itálii u Jaderského moře v rybářské vesničce Muggia. Tato stezka byla navržena pro rekreační turisty, proto vede převážně mimoalpskou oblastí a výškové rozdíly jsou minimální. Pozorujte díky tomu měnící se krajinu a rozdílnost v kultuře států, kterými procházíte.

  Pro ty největší milovníky turistiky tu je nejdelší turistická trasa Via Alpina, která měří celkem 5 000 km a prochází 8 alpskými státy. Tato trasa je ještě rozdělena do 5 částí, které zdůrazňují různé sekce Alp. Díky její délce můžete vidět opravdu vše, co Alpy nabízejí – od kultury, přes krajinu až po všechny divy přírody.

Chcete vyrazit do Alp?

Pojeďte s námi, a zažijte jedinečný zážitek v Alpách.

 • Osobně prověřeno
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme