Cyklistika

Kola jako forma aktivního strávení volného času dnes nelze přehlédnout – ovládají silnice, cyklostezky. Kolo je nesporně nejekologičtějším dopravním prostředkem a zprostředkovává pocit sounáležitosti s přírodou, jíž vyjadřuje úctu právě tím, že se v ní pohybujete prostřednictvím vlastních sil.

Cykloturistika v Alpách

 • Hotely s půjčovnou kol

  Alpy v letních měsících poskytují možnost objevování krás této horské krajiny na kole. Mnoho hotelů zde vítá cyklisty, ale některé z nich vám kolo i s radostí půjčí jako například hotel Tirolerhof Tux. Jiné hotely spolupracují s obchody, které kola půjčují, a nabízejí svým hostům slevu, kterou zde mohou využít.

 • Cyklotoulky

  Pokud preferujete ubytování na jednom místě a z něj rádi objevujete okolní krásy alpského pohoří, určitě nikdy nešlápnete vedle. V rakouském Tyrolsku se projeďte podél řeky Inn a údolím Inntal vyjděte na Patscherkofel či průsmykem Kühtai. Ve Švýcarsku se ubytujte v Zermattu a objevujte toto překrásné městečko u úpatí Matterhornu a prozkoumejte údolí Mattertal nebo vystoupejte na vrchol Gornergrat. Také se můžete ubytovat v St. Moritzu a projet se kolem stejnojmenného jezera, poznávejte malebné údolí Val Roseg a nechte se okouzlit vesničkami v údolí Engadin. Zkušenější cyklisté, kteří by chtěli vyzkoušet něco náročnějšího, si mohou vyjet do průsmyku Julier. V Itálii v údolí Aosta najdete nejen nádherné vesničky, ale i impozantní hrady jako hrad Fénis.

 • Chcete projet Alpy co nejvíce, ale demotivuje vás myšlenka na převážení všech svých věcí z ubytování do ubytování? Zajistíme vám transfer vašich věcí! Takže můžete objevovat nádhernou alpskou krajinu a poznávat místní kulturu nezatíženi vlastními zavazadly, o která je dobře postaráno za vás. Díky využití tohoto transferu se vám otevřou další možnosti na cyklovýlety, které by vám byly jinak nedostupné.

  V italském Jižním Tyrolsku se vine jedna z cyklotras údolím Vinschgau podél řeky Adiže, které obklopují majestátní vrcholky hor. Cestou navštívíte sady, vinice a středověké vesničky zasazeny v alpské a středomořské krajině. Další klidnější trasou, kdy projedete třemi státy, je stezka kolem Bodamského jezera, na jehož břehu leží i několik známých měst jako Bregenz, Lindau a Kostnice se zátiším alpských hor. Vrcholným cyklistickým zážitkem je trasa Transalp, která se táhne od bavorských Alp k italskému jezeru Garda, díky čemuž nasajete všechny krásy Alp, které tu na vás čekají.

 • Cyklotrialy

  Pro odvážné jedince, kteří jsou vášnivými milovníky cyklotrialu, mají Alpy připravené různé přírodní překážky jako strmé svahy, kamenitý terén a úzké cestičky, které prověří vaše schopnosti. Nováčci tohoto sportu si zde také najdou trasu přímo pro sebe. Rozmanitý povrch Alp totiž disponuje jak extrémními trasami pro adrenalinové nadšence, tak i snadnějšími cestami pro sportovce s méně zkušenostmi.

  Obzvláště hotely blízko lanovek zahrnují v ceně jízdenky a kolo už je jen za menší poplatek. V rakouském Saalbach-Hinterglemmu najdete špičkové trasy, které jsou vhodné pro bikery všech kategorií. Cesty jsou velmi dobře udržované a zátiší s alpskou krajinou jen dodá na úžasném zážitku. V srdci švýcarských Alp najdou vyžití hlavně zkušenější sportovci. Terén v této oblasti je plný překážek, které právě tito jedinci zajisté velmi ocení.  Zato v italském Bormiu na vás čekají jak přírodní, tak uměle vytvořené překážky. Stezky zde vedou přes louky, lesy a skalnatý terén, což poskytuje dynamický a vzrušující zážitek.

Toužíte po pořádné dávce adrenalinu?

Najdeme pro vás ty správné trasy.

 • Osobně prověřeno
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme