Lyžování na ledovci

Jste-li skalní fanoušek rychlosti a hledáte možnosti nového lyžování, lyžařský šílenec krotící svahy nebo jednoduše hledáte dostupné místo, kam vzít rodinu, Alpy jsou to, co hledáte.

Lyžujte na alpském ledovci v létě

 • Ledovec Hintertux

  Nejlepším místem na celoroční lyžování je ledovec Hintertux v Rakousku. Tento ledovec je jedním z mála míst v Evropě, kde je možné lyžovat po celý rok díky jeho nadmořské výšce 3 250 m. Je ideální volbou nejen pro zkušené lyžaře, ale i pro nováčky v tomto sportu díky sjezdovkám všech obtížností, které všem umožní nezapomenutelný zážitek, který je ještě umocněn dech beroucím výhledem na alpskou krajinu prozářenou letním sluncem. Děti i dospělí si užijou mnoho zábavy na nejvýše položeném dětském hřišti v Evropě, parku Glacier Bug. Zde si sjeďte kopec na nafukovacích pneumatikách a vraťte se do dětských let klasickou koulovačkou.

  Také zde navštivte světový unikát, přírodní ledový palác (Natur Eis Palast). Ten je přístupný lanovkou Gletcherbus 3. Díky stálé teplotě 0 °C v tomto celoročně zamrzlém jeskynním komplexu uvidíte ledové stalaktity, zamrzlé vodopády a blyštící se ledové krystaly. Projeďte se lodí po křišťálově čisté vodě a vychutnejte si tento jedinečný klenot. Lanovkou Gletcherbus 1 se vyvezete k nejvýše veřejnosti přístupné jeskyni Spannagel. Tato jeskyně není z vápence, ale z mramoru a je vynikající volbou při špatném počasí.

 • Zermatt-Matterhorn

  Další možností je skioblast Zermatt-Matterhorn v srdci švýcarských Alp. Ledovec Theodul, který se zde nalézá, sahá až do výšky 4 478 m a stejně jako Hintertux je vhodný pro lyžaře všech kategorií. Toto místo všechny nadchne svými nádherně upravenými sjezdovkami, okolní alpskou krajinou a výhledem na ikonickou horu Matterhorn.

  Kromě sjezdovek Zermatt nabízí i jízdu vlakem Glacier Express, který projíždí švýcarskými Alpami do St. Moritz. Cesta tímto vlakem sice trvá 8 hodin, ale díky tomu se můžete kochat zelenými loukami pokrytými lučním kvítím, zurčícími vodopády a malebnými vesničkami. Tento zážitek je doprovázen výbornými jídly připravovanými z místních ingrediencí a audio průvodcem s komentáři o historii, kultuře a přírodními úkazy tohoto regionu.

Nádherné lyžování i v létě?

Pojeďte si zalyžovat na ledovci v Alpách.

 • Osobně prověřeno
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme