Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Mondolè Ski (1300m - 2100m)

Valle d´Aosta, Piemonte

OBECNÉ INFORMACE

mondole ski.jpg Mondolè Ski

 

V samém srdci piemontských Alp se na svazích horského masívu ve výšce 980 – 2110 m.n.m., mezi obcemi Prato Nevoso a Artesina cca 100km jižně od Torina, nachází Mondolé. Mondolé sahá také do údolí řeky Maudagny, která má mnoho přítoků. Středisko bylo založeno již v roce 1965. Nachází se zde mnoho restaurací, barů typických pro místní oblast, diskotéky, hospůdky, chaty umístěné vysoko na svazích, stejně jako obchody a nákupní centra, aby toto místo bylo ideální pro pobyt turistů v každém věku.
Prato Nevoso se nachází ve výšce 1500 m.n.m. v obci Frabosa Sottana (KN). Pouze něco přes hodinu jízdy autem jsou dostupná velká města v regionech Piemont a Ligurie. Prato Nevoso (a stejně tak i Artesina) se mohou pyšnit rozmanitým sportovním i zábavním vyžitím.
Pratolandia je „dětský park“ plný her, vzdělávacích, sportovních a rekreačních aktivit pro děti. Nachází se v krásném Conca di Prato Nevoso, což je chráněné uzemí s více než 10.000 m². V létě se zde otevírá lanovka, takže příznivci turistiky mají tedy možnost obdivovat dechberoucí kajinu přístřešků hor, ať již pěšky, na horských kolech nebo při horolezení.
Toto středisko může nabídnout vyžití také v golfu, jezdectví a trekingu.
Institut Idrotermale Lurisia se zrodil kolem r. 1940 a byl nejoblíbenějším cílem na dovolenou politických, společenských a uměleckých osobností minulých let. Dnes nabízí exkluzivní a komfortní dovolenou mezi mořem a horami, ideální pro chvíle naprosté harmonie, získání fyzické optimální kondice a zkrášlení díky Wellness. V okolí mají náročnější a odvážnější povahy možnost vyzkoušet paragliding, raft, kajak apod.
Artesina nabízí unikátní bobovou dráhu plnou zábavy a adrenalinu. Sportovní centrum, to je potěšení sportovat v přímém kontaktu s přírodou, a to hrát tenis, fotbal, volejbal, basketbal aj. Otřelé i sváteční sportovce určitě nadchne moderní posilovna s vybavením Wellness a relaxací. V nedotčené přírodě můžete objevovat krásu rododendronů a kamzíků při relaxačních procházkách, nebo jednoduchých až náročnějších turistických stezkách. Milovníci kultury mohou navštívit Museo Della Montana.
Rovnováha, koncentrace a tělesná cvičení jsou správné přísady pro dobrodružství a výzvu podrobit se zkoušce cest přerušených stromy, mosty, kladkami, žebříky, lany a kabeli z oceli…to vše nabízí Adventure park u Jeskyně Caudano v obci Frabosa Sottana.
Jeskyně Bossea se nacházejí ve Val Corsaglia a jsou považovány za velkolepé a jedny z nejvýznamnějších jeskyní v Itálii, díky své velikosti a ekologickému bohatství v proudech její vody.
Ať již se rozhodnete jej navštívit kvůli sportování nebo neuvěřitelné přírodní podívané, nejkrásnější jistě bude pohled na celý horizont od Ligurského moře až po Bernino, jelikož po většinu dnů je jasná obloha.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1122 km, od Brna 1195 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Artesina: sedačková lanovka 6
Frabosa Soprana: sedačková lanovka 4 !FUNICULARLIFT_SM! 2
Prato Nevoso: sedačková lanovka 3

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD