Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Toggenburg (900m - 2262m)

East Switzerland, Liechstein

OBECNÉ INFORMACE

Toggenburg.JPG Toggenburg

Mezi mohutným masivem a vrcholky hor, kde pramení řeky Thur a Necker, leží malebné vysokohorské středisko Toggenburg. Své sny o aktivní dovolené si můžete vyplnit právě v tomto pohádkovém světě v prostředí sedmi hor, které je vzdálené pouze hodinu od Bodamského jezera a od Curychu. Pokud navštívíte tuto oblast v období jara či léta, naskytne se Vám téměř magický pohled na údolí potoku Starkenbach, zelenající se náhorní plošiny, kvetoucí louky a pole. Člověk se tak automaticky ponoří do jiného světa.
Ve výšce 2 262 metrů se nachází velký počet upravovaných tratí pro turistiku. V celkovém měřítku bývá Toggenburg označován jako jeden z nejkrásnějších turistických regionů Švýcarska. Během Vašich výletů za horkých letních dnů se můžete zchladit v prostředí okouzlující přírodní scenérie u vodopádů Thur- nebo Giessenfälle.
Kdy jste naposledy běhali bosí? Užijte si tento pocit ve volné přírodě. Náhorní plošina Rietbach je místem s velkým výskytem vrchovišť s pružným a měkkým rašeliništěm a všude kolem na Vás čeká specifická flóra, která jistě zaujme Vaši pozornost. Toggenburg je také ideálním místem pro milovníky golfu, patnáct minut jízdy od Obertoggenburgu se nachází golfový klub Gams.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 649 km, od Brna 835 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
*****
Golf
****
Wellness
***
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD