Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Klewenalp-Stockhütte (900m - 1938m)

Central Switzerland

OBECNÉ INFORMACE

klewenalp-panorama.jpg Klewenalp-Stockhütte

Rekreační středisko Klewenalp - Stockhütte  bývá často označováno nejen jako ráj turistů a cyklistů, ale také jako ideální místo pro rodinnou dovolenou. Nachází se zde dráhy pro cyklistiku na horských kolech všech náročností i řada dobře upravených a značených tratí pro pěší. Možnost pronajmout si kolo u dolní stanice lanovky v Beckenriedu platí nejen pro jednotlivce, ale i pro větší skupiny. V blízkosti se nachází také jedno z nejkrásnějších švýcarských jezer Vierwaldstädtersee.
Středisko je velmi oblíbené také  pro svoji polohu, leží nedaleko Luzernu a svojí dostupností převyšuje jiné horské oblasti. Na samotný vrchol Klewenalp se dostanete kabinkovou lanovkou a pak si jen nerušeně vychutnáváte krásu švýcarské přírody. Zajímavou atrakcí je také chov svišťů, který naleznete přímo u horní stanice lanovky.
Pokud toužíte spojit Vaši dovolenou s dávkou adrenalinu, můžete se nechat unášet vzduchem díky paraglidingu nebo se věnovat slaňování v horolezeckém centru. Skály Kalkfelsen jsou současně drsné i pevné a nabízí spoustu drah nižších a středních obtížností. Navíc můžete ve středisku absolvovat také základní výcvikový kurz a naučit se něčemu novému, k dispozici jsou zde také takzvané tréninkové skály pro úplné začátečníky.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 764 km, od Brna 948 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD