Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Goms (1080m - 2870m)

Vallais, West Switzerland

OBECNÉ INFORMACE

panorama.jpg Goms

V létě je Goms  zcela přizpůsoben sportovním a zábavním aktivitám. Turisty láká svými přes sedm set kilometrů dlouhými pěšími trasami, slavné stezky Gommer Hohneweg a Rottenweg spojují vesnice v celém regionu. Cyklisti mohou využít velký počet snadných tratí, které zvládnou i méně zkušení nebo rodiny s dětmi.
Speciálním zážitkem může být jízda historickým vláčkem po horské cestě mezi Gletsach a Repl v kantónu Uri nebo návštěva největšího i nejdelšího ledovce Švýcarska-  Aletschgletscher, v jehož okolí poznáte jak vypadá skutečně člověkem netknutá příroda. Ledovec Aletschgletscher je dlouhý přibližně dvacet kilometrů a pokrývá plochu přes sto kilometrů čtverečních. Taková plocha obsahuje téměř dvacet sedm miliard tun ledu.  
V regionu se můžete věnovat také  river raftingu na řece Rhone, kde se můžete pohoupat na vlnách nebo zažít adrenalin a napětí. Pokud upřednostňujete klidný sport jako například golf, je pro Vás připraveno hřiště s devíti jamkami Source du Rhone v Oberhestlen. Toto golfové centrum vyniká svojí kvalitou greenu a také svojí jedinečností díky prostředí, ve kterém si zahrajete.
Při horolezecké túře na Eggishorn si užijete pohled na přírodu a skály v okolí, ale především budete mít možnost vidět celý Goms z ptačí perspektivy.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 810 km, od Brna 1016 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
***
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD