Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Bormio (1225m - 3017m)

Trentino occidentale, Lombardia

OBECNÉ INFORMACE

Bormio Bormio

Bormio je známé středisko na severozápadě Itálie ležící ve výšce 1 225 m.n.m. v nejsevernějším cípu italského regionu Lombardie hraničícím se Švýcarskem. Svou výhodnou polohou a příjemným klimatem nabízí i v létě široký výběr zábavy a sportu. V letních měsících máte možnost zalyžovat si na ledovci Stelvio ve výšce 2 757 m.n.n. nebo se jen tak procházet v krásné horské přírodě.
 
Oblíbenými letními aktivitami v oblasti Bormio jsou golf, tenis, squash, lukostřelba i adrenalinový paragliding. Projet se cyklisté mohou nejen na horském kole, ale i v motokárách.
 
Koho cesty zavedou do Bormia, určitě by měl navštívit Národní park Stelvio, který je největším národním parkem v Itálii. Tento park je královstvím orlů a sčítá více než sto ledovců, které tvoří pouze jednu desetinu tohoto národního parku. Park nabízí mnoho turistických stezek jak pro rodiny s dětmi, tak i odvážlivce a extrémisty. Vydat se divokou přírodou a hlubokými lesy lze buď na vlastní pěst, s exkurzí nebo s průvodcem.
 
Strávit den odpočinkem a relaxací ideálním pro tělo i ducha lze ve starověkých románských termálních lázních Bormio Terme situovaných přímo v centru města Bormio, kde voda dosahuje teplot od 35 oC až do 42 oC. Hýčkat své tělo můžete v sauně a vodní páře, ve vířivkách a bazénech a také je zde možnost zakoupit si různé druhy masáží a fyzioterapií.
 
Historické jádro starobylého Bormia je jedno z nejdůležitějších v provincii Sondrio a také jedno z nejlépe zachovalých. Mezi historické části města se řadí Via Roma a Piazza Cavour. Na rozdíl od jiných alpských vesniček v Itálii, má Bormio typickou podobu středověké vesničky. Jelikož jsou zdejší obchůdky otevřeny večer až do 23 hodiny, procházku městem můžete zpestřit nejen návštěvou kostelů, muzeí a domů v Románském stylu, ale i nákupem typických lahůdek, místních specialit anebo oblečením navrženým přímo vynikajícími Italskými návrháři. Co se týče kuchyně, v této oblasti platí jednoduchost. Mezi hlavní ingredience patří máslo, brambory, sýr, pšenice a jelení maso. K jídlu se nejčastěji pije víno ze svahů oblasti severní Valtelliny.
 
Bormio nabízí nespočet možností sportu a zábavy v multifunkčních sportovních halách, na zimním stadionu, v kinech či na diskotékách.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 660 km, od Brna 761 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD