Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Saalbach Hinterglemm (840m - 2096m)

Salcbursko

OBECNÉ INFORMACE

Saalbach Hinterglemm Saalbach Hinterglemm

Turistické středisko Saalbach Hinterglemm se nachází v 30 km dlouhém údolí Glemmtal nedaleko Kitzbühelu. Středisko spojují dvě horská městečka Saalbach a Hinterglemm. V zimě se zde svahy hemží lyžaři, v létě se ovšem údolí otevírá dobrodruhům, ať už na horském kole, pěšky nebo lanovkou, která byla v době svého vzniku nejdelší v Rakousku.
Středisko Saalbach Hinterglemm nabízí nepřeberné množství možností sportovního vyžití. Pěší turisté mohou vybírat z neuvěřitelných 400 km turistických tras. Cesty vedou často po úzkých pěšinách na hřebenech a skýtají jedinečný výhled do údolí. Cyklisté ocení výjezd lanovkou do výšky 1 500 – 2 000 m.n.m. podle vlastní volby a 160 km náročných cyklistických tras s mnoha překážkami. Velice lákavá je jistě maratonská trasa Světových her 81 km dlouhá a s celkovým převýšením 3 800 m. Každoročně se do Saalbach Hinterglemm sjíždí přes 1 500 cyklistů z celého světa. Hlavní středisko cyklistiky se jmenuje Reiterkogel a kromě tradičních závodů a soutěží se zde pořádají i kurzy jízdy na horském kole.
Ovšem ani stoupenci jiných adrenalinových či odpočinkových sportů zde nezůstanou zkrátka. Saalbach Hinterglemm nabízí také možnost paraglidingu, slaňování, tenisu, raftingu, jízdy na koni nebo golfu.
Z kultury nabízí středisko zejména galerie, a to jak klasickou, tak moderní, dále interaktivní ateliér a festival malby přímo na dlažbě náměstí v Saalbachu. Každoročně se zde také koná setkání vyznavačů motocyklů Harley-Davidson.
Středisko je tedy optimální volbou pro sportovní vyžití a dovolenou plnou adrenalinu. Vhodné letní aktivity si však vyberou i sportovně založené rodiny s dětmi nebo příznivci obyčejného lenošení.
Během různých letních aktivit a sportovních činností jsou návštěvníkům k dispozici útulné horské chaty a večer i velké množství restaurací a barů. V tomto pohádkovém letním světě turisté stráví opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Jednou z mála nevýhod tohoto poměrně mladého střediska jsou vyšší ceny ubytování i dalších služeb.

Léto s JOKER CARD

Platnost: 20.5.2017 – 22.10.2017

Turistickou kartu lze získat při pobytu v partnerském hotelu. The JOKER CARD je klíčem k perfektním letním prázdninám a poskytuje volné vstupy na mnoho atrakcí.

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 463 km, od Brna 488 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 1 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Saalbach - Hinterglemm: kabinová lanovka 4

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
*****
Golf
***
Wellness
****
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD