Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Zell am See - Kaprun (760m - 3029m)

Salcbursko

OBECNÉ INFORMACE

2015zell2.jpg Zell am See - Kaprun

Europa-Sportregion s městečky Kaprun a Zell am See patří mezi střediska s nejpropracovanější organizací rekreačních a sportovních aktivit.
Zell am See leží v nadmořské výšce 750-2000 m.n.m u břehů jezera Zeller See, jehož plocha zaujímá 4,7 km2 a hloubka dosahuje 70m. Mezi další zajímavosti patří panoramatická vysokohorská silnice Grossglockner Strasses nástupním místem přímo v Zell am See nebo vyhlídkové lety a paragliding.
Horská vesnice Kaprun leží ve výšce 786 m.n.m.na severním úpatí masivu Vysokých Taur, jehož součástí je i celoročního lyžařské středisko – ledovec Kitzsteinhorn. Vesnička je také známá soustavou vodních děl (Tauernkraftwerke Kaprun) z padesátých let 20. století, soutěska Sigmund-Thun Klamm, muzeem historických vozidel a neblaze proslulá lanovkou Gletscherbahn Kaprun II. vedené více než 3 km tunelem, na které došlo roku 2000 ke katastrofě, když při mohutném požáru v tunelu zahynulo více než 150 lidí. 
Obě tato místa nabízejí nespočet možností sportovního i kulturního vyžití. Jezero Zeller See s pitnou vodou nabízí k odpočinku několik pláží s místy pro koupání pro celou rodinu, různá dětská hříště, výletní plavby a pro nadšence vodních sportů možnost windsurfingu. Teplota vody se zde pohybuje od poloviny května do září kolem 22° - 24°.
Umělá jezera, jezy a přehrady mezi skalnatými vápencovými štíty Vysokých Taur vytvářejí jedinečné prostředí s četnými stezkami a pěknou scenérií pro pěší turisty, začátečníky i pokročilé. Středisko se pyšní více jak 1000 km cyklostezek všech typů obtížnosti, pro rodiny s dětmi nebo pro náročnější až do 2000 m.n.m. Nepostradatelnou součástí je samozřejmě golfové hřiště, bez které si mnoho návštěvníku svou letní dovolenou nedokáže představit.
LÉTO S KARTOU ZELL AM SEE-KAPRUN:

Platnost: 15.5.2017 – 15.10.2017

Kartu lze zdarma dostat v ubytovacích zařízeních, která jsou součástí programu. S kartou máte možnost navštívit spoustu atrakcí zdarma a na mnohé další dostanete slevu. Využijte všechny možnosti zábavy, které Vám region nabízí:

  • bezplatné využívání lanovek a volné vstupy na nejkrásnější chráněná území a památky regionu,
  • bezplatná plavba lodí, vstup do národního parku, muzeí, na vodopády, do dětského parku
  • bezplatné využití turistického autobusu, pláží i krytého bazénu a dalších atrakcí (bližší informace najdete na www.zellamsee-kaprun.com)!
     

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 489 km, od Brna 514 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Zell am See: sedačková lanovka 1 kabinová lanovka 2
Kaprun: kabinová lanovka 2 gondola 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
*****
Golf
****
Wellness
*
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD