Středisko - tisk - ZIMNÍ ALPY

Achensee - Region (930m - 1870m)

Tyrolsko

OBECNÉ INFORMACE

33.jpg Achensee - Region

10 km dlouhé jezero Achensee, největší a nejkrásnější v Tyrolsku, má své břehy volně přístupné po celé své délce. Tyrolský Sport&Vital Park umístěný mezi Karwendel a Rofan poskytuje všestrannou nabídku aktivního a rekreačního vyžití.
Milovníci plachtění, surfaři i kitesurfaři tu mají výborné podmínky pro vodní sporty a dostatečný vítr. Plavci a potápěči chodí většinou na břeh určený pro koupání mezi obcemi Maurach, Pertisau a Achenkirch. Dostatečná kvalita vody jezera Achensee zabezpečuje viditelnost až do hloubky deseti metrů.
Pro rodiny je mírný břeh ideální: Rodiče zde mohou bezstarosti nechat děti dovádět v až 22oC teplé vodě, nebo si prohlédnout jezero na lodi.
Voda a hory tvoří v oblasti Achensee zajímavý kontrast. Přes 500 km různorodých turistických tras – mezi nimi i Tyrolská stezka orlů a další – přináší tělo i duši do vysoké formy. Mnoho krásných turistických cílů lze dosáhnout s použitím lanovky na Rofan (obec Maurach) a Karwendel (obec Pertisau).
Cykloturisté mohou využít lesní cesty několika úrovní. Mohou tak rovněž zdolat vrcholy některých hor. Ještě lepší výhled než turisté z vrcholků hor si užívají milovníci paraglidingu, kteří se mohou nechat zaškolit zkušenými instruktory.
Achenkirch-Maurach-Pertisau-Steinberg-Wiesing – to je 5 obcí u jednoho jezera. Prázdninový region Achensee – idylická část země mezi vysokými horami a největším jezerem Tyrolska – nabízí krásnou dovolenou a řadu možností pro pěší výlety do Alp. Srdcem regionu je bezpochyb jezero Achensee, na jehož břehu leží tři obce Achenkirch, Maurech a Pertisau, kousek stranou v pohoří Rofangebirge se nachází obec Steinberg. Středisko Wiesing se prezentuje jako vstupní brána do regionu Achensee.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 474 km, od Brna 590 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 6 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Maurach: kabinová lanovka 1
Pertisau: gondola 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
*****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*****
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

LYŽE / SNOWBOARD