Zermatt - Matterhorn Ski Paradise (1620m - 3889m)

kraj: Vallais, West Switzerland

117776.jpeg
Zermatt - Matterhorn Ski Paradise

Zermatt je známé vysokohorské středisko v centru walliských Alp v horní části údolí Matteru, na úpatí hory Matterhorn (4478 m), která tvoří jeho charakteristickou kulisu. Dále je v okolí 25 vrcholů vyšších než 4000 metrů. Samotný Zermatt je nepřístupný motorizovanou dopravou, lanovky a horské vláčky jsou jediné povolené dopravní prostředky.

Zermatt je vyhledávanou oblastí pro pěší turistiku. Rozsáhlé promenády a značené turistické trasy (400 km) vedou přes horské lesy k tichým alpským jezerům a do ledovcových regionů. Horské lanovky ulehčují cestu do výše položených turistických oblastí a četné horské chaty a restaurace zvou k útulnému odpočinku. Město Zermatt je obklopeno 38 čtyřtisícovými vrcholy, a proto je odjakživa oblíbeným cílem horolezců z celého světa. Alpské Centrum Zermatt denně organizuje školení, denní túry a výšlapy k ledovci. Pro větší túry je hostům k dispozici na 80 diplomovaných horských průvodců.

Zermatt nabízí letní lyžování na ledovci pod vrcholem Matterhornu, mezi 2900 a 3900 m n. m. K dispozici je jedna visutá lanovka a podle okolností a jízdního řádu až šest lyžařských vleků, sedačková lanovka a 21 km značených a zajištěných sjezdovek. Lyžařské a snowboardové školy nabízí i letní kurzy.

Golfové hřiště Randa-Täsch Golfového Klubu Matterhorn leží v údolí (1400 m n. m.) mezi dvěma městečky Rand a Täsch v bezprostřední blízkosti mezinárodních lázní Zermatt, které nabízí relaxaci, odpočinek a jsou ideální volbou pro Váš protějšek. Golfové hřiště se rozprostírá na ploše 21 hektarů na obou stranách řeky Vispa. Hřiště je prakticky rovné a proto lehké k procházení. Oblast bažin byla přestavěna na jezero, které tvoří jediný ostrůvek.

LÉTO s kartou PEAK PASS:
Turistický cestovní doklad Peak Pass si mají možnost koupit všichni letní rekreanti regionu na minimální dobu platnosti od 3 dnů. Díky tomuto pasu teď mohou ještě jednodušeji a příjemněji využívat celou paletu možností, které jim oblast nabízí:

  • neomezené využívání lanovek Matterhorn glacier paradise, Rothorn paradise, Schwarzsee paradise, Gornergrat a na lanovce Matterhorn Gotthard Bahn trasu mezi Randa, Täsch a Zermattem
  • volný vstup do ledového paláce Gletscher-Palast
  • využití místních autobusové dopravy

Tento pas je možné zakoupit na jakémkoli prodejním místě místních lanovek. Ceník a bližší informace najdete na www.zermatt.ch.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 933km, od Brna 1068km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě

HODNOCENÍ

Lyže
*****
Snowboard
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

CELKOVÉ PODMÍNKY

Sjezdovky*****
Nejdelší sjezdovky
Matterhorn Ski Paradise (inkl.Zermatt, Breuil, Cervinia, Valtournenche) Klein Matterhorn - Zermatt, délka 17km, převýšení 2265m, obtížnost střední
Nejtěžší sjezdovky
Zermatt National Sunnegga, délka 1,4km, převýšení 950m, obtížnost těžká
Snowboard extra *****
Klein Matterhorn - Platea Rosa halfpipe , jumps , slides
Sunnegga-Blauherd-Rothorn boardercross
Zermatt halfpipe , jumps , SEtables , slides
Hluboký sníh

Rothorn/Blauherd, Stockhorn/Hohtälli, Theodul/Schwarzsee

HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Grächen (CH)
***
Saas Fee - led... (CH)
***
Saas Fee - Saa... (CH)
****
Val d'Hérens (CH)
***
Zermatt - ledo... (CH)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.