Val d'Anniviers (1341m - 3025m)

kraj: Vallais, West Switzerland

Gallery_FormatL_300_377_HPIM0051.JPG Val d'Anniviers

Oblast Valais se rozkládá na jihozápadě Švýcarska v délce 150 km. Tvoří jej údolí Rhône mezi jezerem Léman a Ledovcem Rhône. Různorodé vesničky mají ideální přírodní a kulturní podmínky, které se odrážejí v příznivých nabídkách na letní dovolenou.
Ve Val d´Anniviers je rozsáhlý výběr sportovních středisek, mnoho atrakcí pro děti a především ráj pro milovníky golfu. Region Sierre-Anniviers je v zimě i v létě ideálním místem pro rodinné prázdniny.
V létě je Val d´Anniviers místem vhodným pro horolezectví a výlety, protože vrcholy v okolí dosahují až 4 000 m n.m. Rodiny s dětmi se mohou potěšit pohledem na divoké krávy známého plemena d’Hérens, nebo využít tras pro procházky podél zavlažovacích kanálů. Pro odvážné jedince je připraven přelet nad vrcholy na paragliding.
Sportovní nadšenci mohou trávit letní dovolenou jízdou na kole na okolních tratích o celkové délce 900 km. Najdou se zde tratě všech úrovní, pro rodinné výlety, podél Rhône a ve stínu obrovských vrb. Pro zkušené jezdce jsou lákavější místní sjezdy a okruhy po celém údolí s výškovým rozdílem 2.000 m. Pro nejodvážnější je doporučován závod Grand Raid Cristalp, který je každoročně pořádán v měsíci srpnu v blízkém Verbier. Jeho trasa je dlouhá 131 km a vede přes 6 údolí. Jedná se o nejdelší závod na horských kolech na světě s jedinou etapou s vyvrcholením ve výšce 2 792 m n.m. Náročné tratě po udusaných a kamenných stezkách jsou opravdovou zátěžovou zkouškou pro všechny účastníky.
Milovníci golfu mají ve Val d´Anniviers skutečně velký výběr. V okolí, do maximální vzdálenosti 15 km, se nacházejí čtyři golfová centra a každé z nich je zcela jedinečné. Devíti jamkové hřiště neuf trous de Sierre se nachází v dosahu stromů a alpské vegetace. V jeho blízkosti je přírodní rezervace, ve které vyskytují volavky popelavé, labutě a bobři. Za pár minut cesty autem můžete dojet k 18-ti jamkovému hřišti v Sion nebo Loèche či k hřišti s velmi složitými tratěmi Crans-Montana.
Okolí městečka Niouc nabízí návštěvníkům i adrenalinové aktivity jako skok na laně z visutého mostu, kanoistiku, nebo rafting. Ve Vercorin se zase nachází lesní dobrodružný park, Forêt de l’Aventure, pro děti i dospělé a také je možné objet novou Via Ferrata Grimentz-Moiry.
Švýcarské Alpy jsou proslulé křišťálově průzračnou vodou v přírodních nádržích. I Val d´Anniviers tuto skutečnost potvrzuje. Nejrozsáhlejší je v dané oblasti smaragdově zelená přehrada Moiry se zdí vysokou 184 m a kapacitou 78 miliónů m³. Mezi jezery je významné především jezero Géronde, ve kterém se lze během letních měsíců osvěžit nebo se posílit na terasách, které ho lemují. O 10 km dále, ve vesničceSt-Léonard, se nachází největší podzemní jezero v Evropě.
Zajímavá je návštěva vesniček ve Val d’Anniviers, ve kterých je možné ochutnat mnoho typických lahůdek a vín. V okolí je přes 1 295 km skvěle značených tras vedoucích kolem místních vinic, zalesněnými plochami Fines, loukami lemovanými lesy až na vrcholy pokryté věčným sněhem. Tipy na návštěvu jsou Muzeum Rainer Maria Rilke a Psí muzeum.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1005 km, od Brna 1211 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
****
Golf
***
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Augstbord-Regi... (CH)
**
Crans Montana ... (CH)
****
Leukerbad (CH)
***
Val d'Hérens (CH)
***
Verbier - ledo... (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.