Scuol (1250m - 2783m)

kraj: Graubünden

Bad_Aussenbecken_Sonne_Berge_Leute.jpg Scuol

Středisko Scuol se nachází v nížinné oblasti Engadina na levém břehu řeky Inn. Nejvyšším vrcholem oblasti je Piz Sesvenna (3205 m.n.m.). Scuol se nachází ve Švýcarském Národním Parku, který byl založen v roce 1914 a byl prvním národním parkem ve střední Evropě. Má rozlohu 169 km² a je zde velké množství zvířat i rostlin. Region Scuol byl osídlen již v době bronzové přibližně 1.800 př.n.l. První zdokumentovaní obyvatelé na tomto území byli Římané, kteří v oblasti v roce 15 př.n.l. vytvořili první provincii.
Oblast Scuolu je známá i pro své minerální vody. Prameny minerální vody ve Scuol a Tarasp byly sice známé po dlouhou dobu, ale nikdy nebyly příliš využívané. Se stavbou silnice v roce 1853 se zrodily spolky, které chtěly minerální prameny využívat k obchodu. V následujících letech zde začaly vznikat první hotely a pavilony pro vodní léčbu a také  zde byly chemicky složeny nové druhy minerálních vod. Proto se toto místo stalo nejdůležitější lázeňskou oblastí ve Švýcarsku.
Okolí Scuolu nabízí mnoho sportovních aktivit od jednoduchých procházek a výletů až po náročné exkurze do hor. K dispozici jsou i trasy pro nordickou chůzi značené podle stupně zátěže mordou, červenou nebo černou barvou. Milovníci horských kol mohou vyzkoušet různě obtížné tratě, sjezdy, účastnit se výletů pořádaných zkušenými průvodci, či se v srpnu zúčastnit sportovní soutěže nazvané Bike-Marathon Národního Parku.
Z dalších aktivit je ve Scuol možné zahrát si tenis, plážový volejbal, biliár, minigolf, vyzkoušet si horolezectví, lukostřelbu, paragliding, in-line bruslení nebo rafting. Golf je možné si zahrát ve Vulpera na hřišti ležícím 1270 m.n.n. Mezi kulturní zajímavosti patří středověká hornická osada na předměstí Scuolu S-Charl, originální hrad původem z 11. století Castello di Tarasp nebo Medvědí muzeum.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 599 km, od Brna 705 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
***
Wellness
*****
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Davos (CH)
*****
Ischgl - Pazna... (A)
*****
Klosters (CH)
*****
Samnaun / Silv... (CH)
*****
Val Venosta, W... (I)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku jsou nové vytvořené pěší tůry.