Samnaun / Silvretta Arena (1700m - 2900m)

kraj: Graubünden

home_welcome.jpg Samnaun / Silvretta Arena

Exkluzivní turistické středisko Samnaun patřící do regionu Graubünden leží sice ve Švýcarsku, ale úzkým údolím, kde se nachází, hraničí s Rakouskem. To je jeden z důvodů, proč obec Samnaun celně náleží k Rakousku a na švýcarské poměry se zde nakupuje velice levně. Snad žádné alpské středisko neprošlo během posledních dvou desetiletí tak bouřlivým vývojem od malé obce až po obrovské a perfektně vybavené turistické středisko.
Samnaun vyniká zejména svou extrémně hornatou krajinou. Je učiněným rájem pro zapálené turisty a cyklisty. Zdejší infrastruktura nabízí zahrnuje přes 250 km značených turistických a cyklistických tras převážně vyšší náročnosti. Za procházku jistě stojí zdejší pastviny plné nejpestřejšího horského kvítí. Znalci v místních horách na lukách naleznou až 900 rostlinných druhů. Celoročně je v provozu lanová dráha vedoucí do Ischglu v údolí Paznauntal, které se již nachází v Tyrolsku. Milovníci raftingu nebo slaňování si v Samnaunu rovněž přijdou na své.
Pro požitkáře je připraveno několik způsobů, jak strávit den v klidu a v pohodě. Lze se položit do vyhřívaného bazénu se saunou nebo uspořádat výletní den do horské salaše s možností ochutnat tamější sýry. Je zde také vynikající restaurace Schmuggler Alm s alpskými specialitami.
Dovolená strávená v Samnaunu je bezesporu dobrou volbou pro ty, kdo chtějí střídat náročné túry se zážitky z horského stylu života. Vyšší ceny střediska, díky kterým je pobyt v Samnaunu finančně náročnější, jsou dané jeho exkluzivitou.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 581 km, od Brna 693 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
*
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Klostertal (A)
***
Scuol (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.