Toggenburg (900m - 2262m)

kraj: East Switzerland, Liechstein

Hodnocení: *****

STEZKA PLNÁ POVĚSTÍ A BÁJNÝCH PŘÍBĚHŮ

Obtížnost: snadná
Umístění:

Při této napínavé procházce si vžijete dobrodružné pověsti, fantastické příběhy a mystické legendy této oblasti. Na trase potkáte 10 zastávek, u kterých jsou tabule s příběhy tamějších hrdinů. Některé postavy na tabulích mají otvory, kam si můžete dát hlavu a udělat si na památku fotografii. U jiných si můžete v klidu odpočinout a užívat si znamenitý výhled. Na začátek této dobrodružné trasy se dostanete sedačkovou lanovkou. Na stanici Alt St. Johann – Selamatt Vás čeká první příběh.

Délka: 8 km
Wandern-Parad-62645.jpg

PROCHÁZKA KOLEM BÝVALÉHO HRADU HRABĚTE VON TOGGENBURG A MALÉ ELEKTRÁRNY

Obtížnost: snadná
Umístění:

Chcete dětem ukázat zříceninu hradu a vysvětlit jim, jak se vyrábí elektrický proud? Tato klidná tříhodinová procházka začíná na nádraží Bütschwil. Půjdete směrem na sever podél lesa a vystoupáte až ke zřícenině hradu hraběte von Toggenburg, který ve středověku sloužil především jako kontrolní bod obchodní cesty do blízkého města Wil. Trasa k elektrárně dále pokračuje: Wittenberg – Wigetshof - Dietfurt – průmyslové budovy Ussefeld – osada Laufen. Nákladné opravy a rekonstrukce staré vodní elektrárny napomáhají ochraně životního prostředí.

Délka: 9 km
Wandern-Parad-62666.jpg

SALOMONSTEMPEL

Obtížnost: snadná
Umístění:

Cílem této trasy je půvabná krajina zářivých barevných luk a lesů, naleznete zde i vyhrazená místa pro grilování. Začátek procházky je nádraží Ebnat-Kappel a odtud půjdete směrem na severovýchod přes Gill k Hüsliberg, dále po měkkých loukách kolem pasoucích se krav a statků na Salomonstempel. Odtud si užívejte překrásné pohledy na alpskou krajinu, překrásné květiny a čerstvý horský vzduch.

Délka: 15,5 km
Wandern-Parad-62669-62065.jpg

K HOŘE STOCKBERG

Obtížnost: těžká
Umístění:

Často navštěvovaná hora Stockberg v blízkosti města Ennetbühl je výrazným vrcholem masivu Säntis. Jeho jedna stěna je skalnatá a druhá je vhodná pro výstup. Z jeho vrcholu si budete užívat výhled do širokého okolí. Vrchol je vyhledávaný pro vzlet rogalem, má startovací rampu. Z města Nesslau nebo Ennetbühl se autobusem dostanete na zastávku Seeben, u restaurace přejdete silnici, půjdete lesní cestou nahoru kolem malé kapličky k lesu. Cesta dále pokračuje: Chatzenbach – Chatzenloch – Alp Langzimmer – Risipass – Alp Stockberg – Stockneregg.

Délka: 16,5 km
Wandern-Parad-62066.jpg
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Braunwald (CH)
**
Elm (CH)
**
Flumserberg (CH)
***
Malbun – Steg ... (CH)
**
Pizol (CH)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.