Toggenburg (900m - 2262m)

kraj: East Switzerland, Liechstein

V CELÉM STŘEDISKU

Sport:
kulečník tenisová hala crosscountry lyžování deep_snow_running curling squash sáně s koňmi solarium sauna snowball jízda na koních paragliding bruslařská dráha pěší turistika
Zábava:
vinný sklep noční klub taneční hala diskotéka kavárna restaurace koncert

„GRAND CANYON“ V NECKERTAL

Popis:

Kdo touží zažít opravdové dobrodružní, doporučujeme objevnou cestu ke „Grand Canyonu východního Švýcarska“. Za dobrého počasí mohou z Hembergu vyrazit rodiny s dětmi podél řeky a asi tři hodiny si užívat působivou přírodu. Úzké údolí se po několika kilometrech otevře v obrovskou propast, na jejíž konci padá vodopád.

Poloha: Zobrazte na mapě
GrandCanyonder Ostschweiz.jpg

BOSOU NOHOU PO RAŠELINIŠTI

Popis:

Užijte si s přáteli přírodu neobyčejným způsobem a projděte se bosí po malém ale velmi hezkém národním rašeliništi, které se nachází na náhorní plošině Rietbach. Díky naučné stezce rašeliniště objevíte vzácné rostliny a podlehnete rozmanitosti přírody. Procházka překrásnou krajinou na boso po měkké rašelinové půdě je balzám pro vaše tělo i duši. Zkušení průvodci Vám povypráví, jak rašeliniště vzniklo a proč je tak významné pro život rostlin a zvěře a ukážou Vám mimo jiné také masožravou rosničku. K rašeliništi se dostanete sedačkovou lanovkou Wolzenalp do Krummenau nebo pěší túrou na Rietbach.

Provádění je možné od května do září za CHF 75.00 pro skupiny od 10 lidí, bez průvodce zadarmo.

Poloha: Zobrazte na mapě
ErlebnisNatur53534.jpg

TOGGEBURGSKÉ KOVÁŘSKÉ MUZEUM

Popis:

Muzeum vystavuje kompletní kolářské a kovářské nářadí dílny Meier, která zde působila přes více než šest generací. Jsou zde k vidění kované podkovy, kočáry, pracovní nástroje a výroba kos.
Otevírací doba: jen skupiny po domluvě, doba provádění je asi 2h.

Poloha: Zobrazte na mapě
KB-Museum-41296-ERSETZEN.jpg

BÝVALÝ KLÁŠTER ALT ST. JOHANN

Popis:

První písemná zmínka o klášteru Alt St. Johann v Thurtal byla zaznamenána v roce 1152. V bývalém klášteře je k vidění kaplička, která byla původně kostnicí, sakristie s gotickým stropem, renovované varhany a klášterní zahrada. Kazetový strop z roku 1924 se skládá z různých motivů ve čtvercových ornamentech. Konají se zde koncerty evangelické církve.
Otevírací doba: Prohlídky kostela i kaple jsou možné kdykoli.
 

Poloha: Zobrazte na mapě
KB-Kulturstaetten-52092.jpg
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Braunwald (CH)
**
Elm (CH)
**
Flumserberg (CH)
***
Malbun – Steg ... (CH)
**
Pizol (CH)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.