Melchsee-Frutt (1080m - 2255m)

kraj: Central Switzerland

Melchsee-Frutt Melchsee-Frutt

Přímo v srdci Švýcarska, nedaleko jeho geografického středu Älggialp, leží v údolí Melchtal vesnice Melchsee-Frutt. V zimě se stává oblíbenou lyžařskou destinací, v létě se zde rekreují milovníci nedotčené přírody. Jedinečný ráz vesnice a jejího okolí je zachován zejména díky vyloučení automobilové dopravy. Většina turistů odstavuje auta na Stöckalp a dál se dopravuje lanovkou.
Krajina je jako stvořená pro procházky i celodenní túry. Älggialp - střed Švýcarska je jasná volba. Největší výzvou je kombinace vrcholů Hochstollen a Glogghüs, při níž se překonává hranice 2 500 m n. m. Zatímco Hochstollen je dosažitelný snadno, výstup na Glogghüs se doporučuje jen zkušeným horalům s jistým krokem, dobrou kondicí a pouze za suchého počasí. V sousedním údolí Engelberger Tal je hodné návštěvy městečko Engelberg. Velcí odvážlivci se mohou vydat na vrchol hory Titlis (3 239 m n. m.).
Kdo naopak nemá potřebu zdolávat hory, vydá se údolím na trasu okolo čtveřice jezer, která končí právě v Engelbergu. Už jen pohled na průzračnou vodu je neobvyklým zážitkem. Na jezerech je navíc povoleno rybaření a jsou v nich uměle vysazování pstruzi. Podpůrným bodem při putování je horská chata Jochpass ve stejnojmenném průsmyku a v magické nadmořské výšce 2 222 m n. m. Rybařením ovšem všechno zdaleka nekončí. Na Bonistocku turisty vítá botanická naučná stezka. Zdejší zvláštní biologické podmínky vyhovují mnoha různým druhům rostlin, časté jsou zejména pěnišník a hořec. Podobných naučných stezek je v oblasti samozřejmě více.
Sportovní vyžití Melchsee bohužel příliš nenabízí. Kromě zmiňované rybářské udice zde turisté uplatní horské kolo. Bonistock je zároveň startovním bodem pro paragliding. Nedaleko obce se nachází poměrně slušný horolezecký areál, kde si podle své zručnosti každý vybere optimální trasu.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 815 km, od Brna 1022 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
**
Golf
***
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Andermatt (CH)
***
Engelberg (CH)
***
Klewenalp-Stoc... (CH)
**
Meiringen / Ha... (CH)
***
Sörenberg / Fl... (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku je výhledkový vláček Fruttli-Zug, který projíždí městem.