Meiringen / Hasliberg (1051m - 2433m)

kraj: Bernese Oberland

panoramax.jpg Meiringen / Hasliberg

Obce Meiringen a Hasliberg leží blízko Bernu, v údolí Haslital, jehož přírodními hranicemi jsou průsmyky Brünig, Grimselpass a Susten. Na západě se rozkládá jezero Brienzer See. Oblast je zajímavá kombinací turistických cílů a rozvinutého kulturního života, a to i přes svou nevelkou rozlohu.
Svahy Haslitalu jsou vesměs neobydlené a lákají k pěším výletům. Hory jako Mägisalp nebo Planplatten nabízejí i náročnější výstupy. V údolí jsou k vidění jedinečné geologické skvosty. Při stavbě přehrad byla objevena křišťálová jeskyně Gerstenegg, za procházku stojí také divoká ledovcová roklina Rosenlaui a 180 m hluboká propast Aareschlucht. Zážitky z těchto tří výtvorů přírody jsou prostě neopakovatelné. Dále jsou v okolí vodopádyGiesbachfälle a Reichenbachfälle.
V těchto vodopádech nechal Sir Arthur Conan Doyle zahynout svého legendárního hrdinu Sherlocka Holmese, který se do nich zřítil v souboji s padouchem Moriartym. Čtenáři si sice vymohli jeho oživení, Meiringenu to však přineslo Muzeum Sherlocka Holmese a sochu na jeho památku. Druhé muzeum s názvem Ballenberg prezentuje Švýcarsko „takové, jaké kdysi bývalo“. K vidění je množství starobylých budov a předmětů s nejrůznějším využitím. Největší lidová slavnost se koná v červenci a je spojená se soutěží v dojení krav. Na přelomu července a srpna se obvykle koná malý hudební festival.
Drobným šrámem na tváři Haslitalu je sedmero umělých přehrad sloužících pro výrobu elektřiny vodním elektrárnám. Energetika však přinesla do oblasti pracovní příležitosti a rozvoj. Posledním pokusům o rozšíření vodního díla se zatím podařilo zabránit, a tak byly rašeliniště a borové lesy v ohrožené zóně ušetřeny zkázy.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 794 km, od Brna 1001 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.