Lötschental (1419m - 2700m)

kraj: Vallais, West Switzerland

Loetschental.jpg Lötschental

K regionu Lötschental neodmyslitelně patří turistické tratě, které jsou důležitou součástí letního sportovního vyžití. Pokud toužíte prozkoumat oblast právě využitím těchto tratí, tak na Vás čeká téměř dvě stě kilometrů dlouhá síť. Pěší turisté si tu užívají nezapomenutelný výhled na Bietschhornský hřeben. Pro cykloturisty jsou připraveny cesty, při kterých je však vyžadována zkušenost a zvýšená opatrnost. Každoročně zde probíhají v tomto směru  organizované výlety. K návštěvě láká také mimořádná přírodní a kulturní krajina zvaná Jungfrau-Aletsch- Bietschhorn, která patří mezi chráněné světové dědictví Unesca.
Stanice lanové dráhy Willer-Lauchernalp AG se nachází v městečku zvaném Wiler a stoupá z výšky 1419m n.m. až do 1969 m n.m. Zde najdete vše, co může příroda nabídnout: krásu v souladu s tichem, bohatou faunu a floru, mohutné hory kam jen dohlédnete. Užijte si pobyt v kombinaci s odpočinkem a nechte se inspirovat netknutou přírodou. Během letních dnů jistě oceníte také možnost koupání u jezera Schwarzsee, při kterém oceníte pohled na ledovcové panorama Bietschhorn.
Ideálním způsobem jak se odreagovat a odpočnout si je termální koupaliště je v Leukerbad. Za návštěvu určitě stojí Lötschertalerské museum v Kippel, které nám poskytne pohled do minulosti a jaké zvyky se zde udržovaly. Vesničky Blatten, Ferden, Willer nebo Kippel vynikají horskou architekturou a nabízí se nepřebernou nabídku ubytování v pohodlných hotelích i v penzionech.
 
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 881 km, od Brna 1087 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
**
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Adelboden – Le... (CH)
****
Aletsch (CH)
****
Eiger, Mönch a... (CH)
****
Goms (CH)
**
Leukerbad (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.