Klosters (1124m - 2844m)

kraj: Graubünden

afbffedd8176964152e24afc4a712b64.jpg Klosters

Turistická oblast Davos-Klosters a Prättigau přivítá turisty příjemným čerstvým vzduchem a neobyčejným kouzlem krajiny. Klosters je vesnička stvořená přímo pro relaxaci, výlety a sportování zaručující nádherné prázdniny.
Region Davos-Klosters nabízí návštěvníkům program zvaný Aktivní léto zaměřený především na rodiny s dětmi, ale také ty, kteří raději stráví prázdniny aktivně. Atraktivní prázdninové letní balíčky se týkají různých sportů a zábavy. První z nich jsou cyklistické balíčky. Klosters region nabízí ideální podmínky pro cyklisty všech generací. Celková délka cyklistických tratí čítá 230 km a vybírat je možné z několika cyklistických stezek různých stupňů obtížnosti. Každý rok v červenci se koná Swiss Bike Masters, což je velká událost pro ambiciózní sportovce a sportovkyně a řadí se mezi nejtěžší cyklistické závody na světě. Dva hotely v Klosters, specializované především na cyklisty, nabízejí svým hostům speciální cyklistické služby. Vybaví hosty cyklistickou mapou, zajistí stravu, vypůjčí kola i umožní kola umístit do úschovny. Vše je zahrnuto v ceně ubytování. Turistické centrum v Klosters všeobecně nabízí cyklistům cyklistickou mapu zdarma. A kdo s sebou kola nemá, může si je lehce vypůjčit.  
V Klosters se nachází přes 700 km turistických tras. Oblíbené jsou denní i vícedenní výlety. Příkladem je okružní výlet Parsenn Panorama, který začíná v Klosters, pokračuje přes Gotschnagrat a končí v Davosu. Ceny za výlet se pohybují kolem € 19 pro dospělé a € 7 pro děti od 6 let, v ceně je zahrnuta jízda lanovkami a vláčky. Glacier Express je jedním z top vláčků na světě, který spojuje Chur a Zermatt. Cesta vede kolem historických zámků a klášterů podél Rýnské rokle přes průsmyky a ledovce. Vláček je v provozu od května do října.
Několik hotelů v Klosters hýčká hosty ve wellness centrech a venkovních vyhřívaných bazénech s výhledem na masiv Silvretta. Hosté mají možnost zahrát si na tenisových kurtech nebo si zaplatit kurzy golfu. V Klosters si také můžete zahrát stolní tenis, squash, badminton nebo minigolf. Klosters nabízí i adrenalinový paragliding. Nadšené horolezce potěší ledovec Silvretta.
Návštěvníci mohou kraj mimo jiné projet na koňském hřbetu. Rodiny s dětmi si mohou zakoupit projížďku s piknikem a grilováním nebo nechat děti přes celý den v kempu specializující se na koně. Zkušení jezdci se mohou vydat na 2-3 denní výlet. Pro ty, kteří vědí o koních jen málo a ještě na nich neseděli, nabízí Klosters jezdeckou školu.
V době dešťů a nepříznivého počasí Klosters láká návštěvníky do divadla, historických muzeí a galerií v novém kulturním centru. Nové kino a malé divadlo v Klosters uvádí hlavně hry à la carte a řadu zajímavých filmů. Kapacita nového centra je 80-100 osob a umožňuje také pronajmutí prostor pro privátní akce. Muzeum Nutli Hüschi přibližuje typické farmy ze 16. století. V Rohr lze navštívit starý kukuřičný mlýn poháněný vodní energií, který je otevřen pouze v létě. Od roku 1960 se stal chráněnou památkou. Dále je možnost navštívit kostel sv. Jakuba ze 13. století. Věž tohoto kostela je jedinou částí, která byla dochována v původním stavu. Návštěvníci ve slunečných dnech mohou být upoutáni třpytem chórových oken, která září přes celý kostel. Klosters je středisko, které zajistí návštěvníkům zábavu v kterékoli roční době a v jakémkoli počasí. 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 665 km, od Brna 746 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Brandnertal (A)
***
Klostertal (A)
***
Montafon (A)
****
Scuol (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.