Grüsch-Danusa (630m - 1800m)

kraj: Graubünden

Dorf9gross.jpg Grüsch-Danusa

Oblast Grüsch – Danusa se nachází ve švýcarském kantonu Graubünden, nedaleko Davosu a od 70. let je významným zimním turistickým střediskem. Poslední dobou je také stále častější volbou pro letní rodinné pobyty.
Na své si zde přijdou příznivci horských túr. Z nedalekého Fanasu a přilehlé stanice lanovky vede 55 km dobře značených turistických tras, například k úpatí hory Sassauna. Cesty vedou i divokou přírodou, a proto je nutná hlavně v mokrém počasí pevná obuv.
Lanovka ve Fanasu je startovním bodem pro paragliding – zdejší paraglidingová škola je vyhlášená a nabízí zajímavé víkendové kurzy létání. Na svou velikost má středisko velmi dobré sportovní zázemí. Kromě obligátní tenisové haly a koupaliště nabízí střelnici, fitness-klub se saunou a od poloviny července zimní stadion. Pro ty, kdo preferují kolečkové brusle, je přichystaná desetikilometrová speciální trasa. Atraktivní pro děti je jízda na koni s možností výuky. Konečně pro cyklisty se v oblasti nachází náročná trasa, která je součástí největšího švýcarského závodu Swiss Bike Masters.
Na městečku je znát jeho velmi starobylý ráz, pocházející již z dob starého Říma. Název prošel několika změnami od původního „Crusch“ znamenajícího „kříž“ až do současné podoby. Jádro kulturního dědictví tvoří čtyři měšťanské domy z 16. a 17. století. Nejvýznamnější z nich Kulturní dům Rosengarten - Haus zum Rosengarten je kulturním centrem obce. Konají se v něm výstavy a sídlí zde oblastní vlastivědné muzeum, knihovna a sklepní divadlo.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 644 km, od Brna 851 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Arosa-Lenzerhe... (CH)
***
Brandnertal (A)
***
Davos (CH)
*****
Montafon (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.