Flumserberg (1220m - 2222m)

kraj: East Switzerland, Liechstein

uvodni.jpg (1) Flumserberg

Flumserberg a blízký letní region Heidiland nabízí dovolenou především pro aktivní návštěvníky, sportovně ladění lidé si mohou vychutnat velké množství zajímavých nabídek. Například sto kilometrů dobře značených tratí pro turistiku, čtyřicet kilometrů pro náročnější nordic walking, cyklistické stezky všech obtížností, tenisové kurty, rybaření, dráhy pro inline bruslení a horolezectví v přírodě i ve speciální hale.

V době, kdy se zde před více jak sto lety Johanna Spiriová inspirovala k povídkám o malé Heidi, byl Flumserberg na horské plošině nad Walensee vyhledávaným lázeňským místem s účinými syrovátkovými kúrami. Četné historické budovy a tradiční pašijová noc, s hrůzu vyvolávajícími dřevěnými maskami, svědčí o jeho dlouhé historii, která sahá až do roku 765.

Místem, které jistě stojí za návštěvu jsou horská jezera v nadmořské výšce 1600 metrů, která jsou díky vzdálenosti vhodná pro pěší výlet. Jezera Walensee a Seebensee nabízí také velké množství vodních sportů, od plavání a potápění přes vodní lyžování až k jachtingu a surfování.

Kromě stálých atrakcí jsou návštěvníkům během celého léta nabízeny speciální programy a zábava, například známá a diváky oblíbená Tour de Suisse, která je pořádána v červnu. Turisté se mohou aktivně zapojit do tzv. noční společné procházky pod názvem Schweizer Wandernacht am Flumserberg, jistě se bude jednat o noc na kterou jen tak nezapomenete.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 651 km, od Brna 858 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Braunwald (CH)
**
Elm (CH)
**
Malbun – Steg ... (CH)
**
Toggenburg (CH)
***
Pizol (CH)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.