Engelberg (1600m - 3020m)

kraj: Central Switzerland

Engelberg Engelberg

Malá lázeňská obec Engelberg se 3 300 obyvateli leží v srdci Švýcarska v kantonu Obwald. Engelberg je umístěný na konci údolí říčky a jižně od jezera Vierwaldstättersee. Zdejší raritou bývaly lázně a to již od doby svého vzniku. Byly vyhlášené po celém Švýcarsku i za jeho hranicemi. Postupně však obec pozbyla lázeňského významu a rozvinul se zde hlavně turismus.
Celá oblast disponuje rozsáhlou sítí pěších stezek, které velice rychle odvedou člověka od vesnického ruchu. Výhodou je letní provoz devíti lanovek, z nichž některé jsou vybaveny otočnými kabinami pro požitek z výhledu na okolí. Tyto kabiny byly ve své době světovým unikátem. Zvláštní turistické trasy vedou okolo čtyř zdejších jezer (kde se dá koupat i rybařit) i okolo sedmi pramenů. Milovníci botaniky by neměli opomenout procházku dvoudílnou naučnou stezkou o horské vegetaci, kde je možno sledovat její proměny podle nadmořské výšky. Většina turistických tras je vhodná i pro horská kola.
Sportovní nabídka určitě nezaostává za turistickou. Engelberg nabízí celkem čtyři horolezecké stezky různé náročnosti. Brunnistöckli je nejlepší pro začátečníky, zatímco na Fürenalp jsou již třeba velké zkušenosti, síla a odvaha. Odpovídající výbava a helma jsou samozřejmostí. Kdo úspěšně zdolá všechny čtyři stezky a nechá si výkon potvrdit do zvláštní kartičky, získá tričko a zápis do oficiálního seznamu. Vedle horolezectví je zde také obligátní nabídka tenisu, paraglidingu, nordické chůze a pro golfové nadšence je v údolí hřiště s 18-ti jamkami. Středisku vévodí nejvyšší vrchol středního Švýcarska Titlis, vysoký 3 236 m. Na ledovci Titlisu se provozují celoročně i některé zimní sporty.
Středisko nenabízí oproti jiným střediskům příliš kulturních zážitků. Zajímavostí je, že podle středověké legendy zde rytíř Konrad von Sellenbüren slyšel zpěv andělů a založil na místě benediktinský klášter. Od svého vzniku byl sídlem několika škol a dodnes je velkým náboženským i vzdělanostním centrem celé oblasti. Opodál se nachází muzeum s historickými doklady o vzniku kláštera a obce samotné. Další expozice se zabývají archeologickými nálezy, které potvrzují obydlení oblasti již v prehistorické době. V srpnu se v obci každoročně pořádá festival lidové hudby.
Toto vyhlášené letní středisko je velmi dobře dostupné po dálnici N2 resp. E35, což je jeho velkou výhodou. Pro hosty je samozřejmě připravena rozsáhlá nabídka ubytování všech kategorií.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 794 km, od Brna 1001 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Andermatt (CH)
***
Disentis / Sed... (CH)
***
Klewenalp-Stoc... (CH)
**
Meiringen / Ha... (CH)
***
Melchsee-Frutt (CH)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.