Eiger, Mönch a Jungfrau Top Ski Region (1000m - 2970m)

kraj: Bernese Oberland

Thunersee_275.jpg Eiger, Mönch a Jungfrau Top Ski Region

Již před 100 lety objevená překrásná vysokohorská oblast, rozprostírající se nad jezery Brienzersee a Thunersee nabízí návštěvníkům z celého světa prvotřídní služby. Středisko je srdcem Bernese Oberland.
Eiger je 3970 m vysoký vrcholek Bernských Alp. Na úpatí jeho severní strany začíná oblast, která je na seznamu památek UNESCO. Tato stěna představuje značnou výzvu pro horolezce a vysloužila si jméno „stěna smrti“. Mönch, stejně jako Eiger, je horou v Bernských Alpách. Poslední z trojice je Jungfrau, která je nejznámější horou Švýcarska, jejíž podstatná část je také na seznamu památek UNESCO.
Oblast Jungfrau nabízí sportovní i nesportovní aktivity, kam patří například návštěva nejvýše položené železniční stanice na světě na Jungfrau, dále návštěva vrcholu Piz Gloria s otočnou restaurací, proslulou především díky Jamesi Bondovi, nebo návštěva Mystery parku zaměřeného na tvorbu Ericha von Dänikena.
Nejznámějším městečkem oblasti je Grindelwald obklopený čtyřtisícovkami. Je vstupní branou k horskému životu a nedotknuté přírodě. Podle libosti nabídne odpočinek a uvolnění, ale i zábavu a dobrodružství. Kolem Grindelwaldu se nachází na 300 km cest. K nejkrásnější túře patří cesta z Grindelwalden – First podél Bachalpsee k horskému hotelu Faulhorn. Další a lehčí možností jak poznat okolní kraj, je z Männlichen na Kleine Scheidegg s fantastickým výhledem na trojici Jungfrau, Eiger, Mönch. Kdo hledá adrenalin, může se vydovádět při raftingu nebo paraglidingu.
Interlaken je prázdninové a kongresové město mezi jezery Thuneree a Briezersee s výchozím bodem pro výlety, nazýváno také jako „brána k Jungrau“. Jedná se o turistickou základnu, z níž je možno plánovat výlety vlakem nebo autobusem. Fascinující svět ledovce vás pohltí z horského sedla Jungfraujoch, kde se zvedá štít menší hory Sphinx na jejímž vrcholu je umístěna stejnojmenná vědecká observatoř Sphinx. Na známém vrcholu Schilthorn se točilo mnoho fascinujících filmových scén.
Dominantou obou těchto míst je řada významných lanovek a železnic. Z nich nejunikátnější je horská železnice k „vrcholu Evropy“, kde ve výšce 3454 m.n.m. leží nejvýše položená železniční stanice Evropy. Ta vede i vnitřkem hory a na jedné stanice je možno vystoupit a pokochat se výhledem do okolí. K dalším atraktivitám tohoto regionu patří údolí vodopádu Lauterbrunnen, ledovce Eigergletcher nebo nejdelší sedačková lanovka na First
 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 823 km, od Brna 1033 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
***
Adrenalinové sporty
*****
Kultura & zábava
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Adelboden – Le... (CH)
****
Aletsch (CH)
****
Goms (CH)
**
Lötschental (CH)
**
Meiringen / Ha... (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.