Disentis / Sedrun (1150m - 2850m)

kraj: Graubünden

Disentis/Sedrun_leto Disentis / Sedrun

Disentis a menší Sedrun jsou dvě horská turistická střediska ve švýcarském kantonu Graubünden v blízkosti pramene řeky Rýn. Na návštěvníky zde čeká spousta dobrodružství v prostředí s historickým nádechem. Mnoho původních názvů je rétorománských a i na architektuře a životním stylu obyvatel je poznat dlouhá tradice.
Už v roce 750 zde benediktíni založili majestátný klášter, jehož dvě věže se dodnes tyčí nad Disentisem. Co na tom že prošel úpravami a vypadá nyní barokně. Uvnitř sídlí mj. klášterní muzeum s jedinečnou expozicí. V Sedrunu sídlí druhé významné muzeum se záhadným názvem La Truaisch. Jeho mineralogická sbírka je nejdražší ve Švýcarsku. Koho by snad kameny nezajímaly, může zavítat na Aqua Wellness Oasis.
A kdo má raději vodu přírodní než chlorovanou, vyrazí k nejvrchnějšímu toku Rýna nebo k jeho prameni, jezeru Tomasee. V blízkosti jezera a v mnoha proláklinách je zajímavým dobrodružstvím rýžování zlata. Výlety po stopách zlaté horečky se organizují s doprovodným programem. Výletníky zejména přitahuje vysokohorská stezka Senda Sursilvana svými panoramatickými výhledy do údolí a na sousední horské masivy. Trasy jsou vesměs nenáročné a jedna z místních farem pronajímá lamy na nošení zavazadel i malých dětí. Nabídka sportů obsahuje prakticky pouze golf, ale zato na výjimečném místě – hřištěm protéká Rýn a na poslední jamce je úkolem hráče jej přestřelit.
Disentis a Sedrun jsou dobrou volbou pro rodiny s dětmi a milovníky prastaré kultury. Kulturní i přírodní prvky se tu spojují unikátním způsobem, který dává celé oblasti nezaměnitelné charisma.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 713 km, od Brna 919 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
***
Wellness
*
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Andermatt (CH)
***
Engelberg (CH)
***
Flims, Laax, F... (CH)
*****
Obersaxen Mund... (CH)
***
San Bernardino (CH)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.