Augstbord-Region (1220m - 2540m)

kraj: Vallais, West Switzerland

Autstboard_Region_leto.jpg Augstbord-Region

Augstbord-Region se nachází ve Walliských Alpách na jihu Švýcarska u hranic s Itálií. Největší dominantou je hora Matterhorn. Kanton Wallis je zemí čtyřtisícovek, zemí ledovců a zemí alpských průsmyků. Je to krajina plná protikladů, strohých útesů, vysokých Alp, německé a francouzské řeči a mentality.
Nad údolím Rhony je vzájemně propojeno pět vesniček s výraznou rodinnou atmosférou a půvabnými jmény. Na první pohled stejné a přece jiné. Nejvýznamnější je bezesporu Bürchen nebo-li vesnice bříz. Leží vysoko na údolím řeky Rhony v nejslunečnější části Švýcarska. Nedotčenou přírodou, čistým horským vzduchem, vynikajícím panoramatickým výhledem s hustou sítí pěších cest a 70 km cyklistických tras láká přes léto turisty. Z vesničky Bürchen vede do sousední vesnice Zeneggen tzv. Vita Parcours, což je naučná cesta. A Birkenlehrpfad je naučná stezka, která spojuje oba konce osady Bürchen.  K dalším lákadlům této vesnice patří úchvatný břízový labyrint, nebo každoroční orientační běh. Pro ty co rádi bruslí, je v Bürchenu připravena in-line dráha. Pro příznivce minigolfu je k dispozici vše, aby si svůj sport mohli dosytnosti vychutnat.
Další důležitou vesničkou je Unterbäch. Poloha této vesničky v centrální části Oberwallis je skvělou možností jak využít toto místo, jako výchozí bod pro výlety do okolí. Unterbäch je útulným, cenově dostupným místem vhodným i pro rodinné dovolené. Vše po čem touží hostovo srdce, mu může toto místo nabídnout. Od tenisových kurtů, pin-pongových stolů, hřišť pro volejbal, přes fotbalové hřiště, saunu, solárium, krytý bazén, dětské hřiště, až po 60 km cyklistických cest a značených turistických tras. Nejznámější je „Frauen- Zitaten Weg“, která je lemována citáty významných žen.
Tělesným požitkům nevyhýbající se turisté zde mají skvělou příležitost ochutnat mimořádná vína jako jsou Heida nebo Paien, která pocházejí prakticky ze stejné nadmořské výšky, v jaké končí v zimě lyžařské vleky. Horský vítr, s nadsázkou nazývaný jako „kuchař hroznů“, dovoluje na svazích dozrát hroznům tramínu ještě v nadmořské výšce 1 110 metrů.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 902 km, od Brna 1108 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Aletsch (CH)
****
Crans Montana ... (CH)
****
Crans Montana ... (CH)
**
Grächen (CH)
***
Val d'Annivier... (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.