Adelboden – Lenk (1053m - 2400m)

kraj: Bernese Oberland

Adelboden-Lenk Adelboden – Lenk

Středisko Adelboden – Lenk se nachází ve výšce 1 075 – 2 330 m.n.m. a tvoří ho tři alpská městečka Adelboden, Lenk a Frutigen. Léto ve středisku Adelboden - Lenk znamená relaxaci uprostřed nádherných Alp, kde se v harmonii setkává přírodní a kulturní krajina. Otevřená oblast švýcarských velehor láká k procházkám. Adelboden - Lenk je příležitost pro každého, kdo chce poznat krásu alpských hor.
Unikátní jsou především 600 m vysoké Engstligské vodopády, úzké strže, strmé doliny a místní minerální prameny. Dlouhou tradici zde mají farmy s horskými dřevěnými chatami a vynikající alpské mléčné sýry.
Území o rozloze přes 300 km je perfektní především k turistice a výletům horskými vláčky. Návštěvníci mají širokou škálu možností pro cyklistiku a cykloturistiku. Oblíbených letních sportů v Adelbodenu je celá řada. Nejoblíbenější letní aktivitou s dlouhou tradicí je bezesporu golf. Pozadu není ani minigolf. Jízda na koni v překrásné alpské přírodě je jedním z nejkrásnějších letních zážitků. Řada turistů pěstuje také nordickou chůzi. Mnoho návštěvníků přijíždí do Adelbodu proto, aby si prohlédlo vzácné rostliny. Mezi další oblíbené letní sporty patří horolezectví, kanoistika, rafting a paragliding.  
Kromě přírodního vyžití mohou turisté navštívit i četná kulturní zařízení. K dispozici jsou tenisové kurty a sportovní střediska s vyhřívanými bazény s panoramatickým výhledem na Alpy. Curling, sofistikovaná společenská hra, kde velmi záleží na technice a provedení je zde také velmi oblíbená.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 869 km, od Brna 1074 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Adelboden: kabinová lanovka 5

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Crans Montana ... (CH)
**
Eiger, Mönch a... (CH)
****
Gstaad a okolí (CH)
****
Leukerbad (CH)
***
Lötschental (CH)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.