Zillertal (544m - 3509m)

kraj: Tyrolsko

lod.jpg (1) Zillertal

V “nejaktivnějším údolí na světě „je slovo WANDERN/TURISTIKA  velkým tématem. Klidné, nerušené, rovinaté trasy vedou šťavnatými loukami, poli a krásnými údolími. O poschodí výše se rozpíná hustá síť tras, vedoucích přes zelené horské hřbety, lesy  a horské pastviny. Dobyvatele hor čeká obsáhlá nabídka náročných horských túr s pětapadesáti  třítisícovkami. Ať se již zajímáte o rodinnou turistiku, odborně vedené horské túry, nebo sportovní a dobrodružný program, v Zillertalu Vás očekává celé mužstvo horských odborníků. Vždyt´ zde se narodil Peter Habeler, který spolu s Reinholdem Messnerem jako první zdolal  Mount Everest  bez  pomoci kyslíku. Prázdninové regiony Mayrhofen  s okolím, Fügen Hochfügen a Kaltenbach a Tuxertal  zorganizují vše, co patří k úspěsné dovolené.
Prvním prázdninovým regionem je Fügen – Kaltenbach, který leží u vchodu nejaktivnějšího údolí světa spolu s jeho 12 obcemi a 590 km značených tras pro pěší turisty a cyklisty. Nádherný horský svět regionu je pravým "El Doradem" pro milovníky přírody, pěší turisty a cyklisty. Horolezecké školy a asistované výlety dělají z malých i velkých hostů snadným způsobem pravé horaly. Děti zde do 15 let jezdí v létě dráhou Spieljochbahn ve Fügenu zdarma. Nahoře se vám nabízí grandiosní panoráma a  po cca. 20 minutách chůze stojíte před vchodem nejvýše položených ukázkových dolů v Rakousku, které určitě stojí za podívanou. Při odpočinku můžete navštívit přírodní koupaliště ve Schlitters a Aufenfeldu in Anschau, nebo navštívit vlastivědné a hornické museum, původní výrobnu sýrů, kde si samotnou výrobu můžete vyzkoušet. Pro milovníky pravého špeku se zde nachází uzenářství, kde se pečlivě dodržuje původní receptura pravého selského špeku, který je k ochutnání.
Mayrhofen – Hippach je kus Tirol a kus světa. S jeho 379 m2 rozsáhlým vysokohorským přírodním parkem, Naturpark Zillertaler Alpen, je tento prázdninový region "vývěsním štítem" rakouské alpské turistiky a cyklistiky – nachází se zde 594 km tras s převýšením od 600 až po 3500 m.V rozporu zde nejsou ani silné tradice a modernita, původní selské statky a luxusní hotely, ani zillertálská kuchynì a mezinárodní pochoudky , Fun a Action a nebo odpočinek v panenské přírodě. Pohostinnost se zážitky a Top-Eventy - tím bodují po celý rok právě Mayrhofen a Hippach. Pojítkem mezi údlolím (630 m) a Zillertaler Alpen jsou Mayrhofner Bergbahnen.Ty dodají dovolené ještě větší „Niveau”. Během své letní dovolené zde můžete narazit na jeden z mnoha festivalů, ketré se zde každoročně konají. Za povšimnutí zde také stojí farní kostel v Mayrhofen a návštěva místního koupaliště, kde se dá příjemně odpočinout po fyzicky náročném dnu.
 Dalším výborným místem pro dovolenou je oblast Tux – Finkenberg, která svou mimořádnost nachází v kombinaci rozmanité přírody s přirozenou srdečností a pravou tradicí. Právě v tomto místě se nachází nejznámější ledovec Hintertuxer Gletscher, který se převážně prezentuje v závoji bílé barvy, obklopen šťavnatými telenými loukami a ocelově modrým nebem. V ideální výšce 850 až 3 250 m návštěvníci najdou 350 km značených turistických tras, obklopených hučícími vodopády, křištálově čistými prameny a klidnými horskými jezery ledovcového původu.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 477 km, od Brna 545 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Zell-Gerlos, Zillertal-Arena: sedačková lanovka 1 kabinová lanovka 1
Erste Ferienregion im Zillertal, Fügen-Kaltenbach: kabinová lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
****
Golf
***
Wellness
***
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Hintertux - le... (A)
***
Olympia Skiwor... (A)
***
Ski Juwel Alpb... (A)
****

Ubytování ve středisku