Zell am See - Kaprun (760m - 3029m)

kraj: Salcbursko

V CELÉM STŘEDISKU

Sport:
tenisová hala sauna solarium kluziště pěší turistika squash snowball jízdárna kulečník sáně s koňmi crosscountry lyžování paragliding bruslařská dráha deep_snow_running rogalo jízda na koních
Zábava:
divadlo taneční hala kino restaurace slides noční klub koncert vinný sklep kavárna folklore diskotéka

SIGMUND THUN KLAMM

Město: Kaprun
Popis:
Soutěska zastrčená v kopcích, která se nachází jen pár minut od městečka Kaprunu představuje jeden z nejtěžších výstupů Evropy. Soutěska je cca 50 m hluboká a dlouhá necelý kilometr. Začíná v Kaprunu a  končí u umělého jezera  Klamm-See, asi kilometr od lanovky na ledovec Kitzsteinhorn. Soutěskou vede značená turistická cesta.
 
Poloha: Zobrazte na mapě
Sigmund Thun Klamm

VÖTTERS FAHRZEUGMUSEUM

Město: Kaprun
Popis:
Pro rodiče a prarodiče je toto muzeum příjemnou vzpomínkou na své mládí, zatímco děti a mladistvé může zaujmout pohled do historie aut. Muzeum je otevřeno od r. 1996. Výstavní prostory zaujímají plochu asi 1000 m2 a můžete zde vidět okolo 150 exponátů (auta, motorky, kola, vozítka) z roku 1950 - 1970, které jsou láskyplně restaurovány. Ve vagónu původní lanovky na ledovec Kitzsteinhorn je také k dispozici shlédnutí zajímavého videa k tématu.
 
Poloha: Zobrazte na mapě
Fahrzeugmuseum

HEIMATSMUSEUM VOGTTURM

Město: Zell am See
Popis:
Věž, ve které se muzeum nachází  leží v centru města Zell am See více než 1000 let a je rozdělena do čtyř podlaží. Poprvé byla písemně zdokumentována roku 926 a nazvána jako „Fluchtturm“. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1984 bylo muzeum ve věži opět zprovozněno.  V muzeu můžete vidět rozsáhlou sbírku místní a regionální historie a kultury.
Poloha: Zobrazte na mapě

TAUERNKRAFTWERKE KAPRUN

Město: Kaprun
Popis:
Kaprunské vodní elektrárny nejsou jen ztělesněním technického pokroku, ale také turistickou atrakcí. Její nejvýše položenou přehradní nádrží je Mooserboden, jezero ležící 2 036 m n.m. a napájené tajícím ledem z ledovce Pasterze. Umělá jezera, jezy a přehrady mezi skalnatými vápencovými štíty Vysokých Taur vytvářejí jedinečné prostředí s četnými stezkami a pěknou scenérií pro pěší turisty.
Poloha: Zobrazte na mapě
Tauernkraftwerke

GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE

Město: Kaprun
Popis:
Vysokohorská silnice Grossglockner Strasse s panoramatickými výhledy a s nástupním místem v Zell am See. Možnost výběru z několika stezek (pěší, cyklistické i automobilové) s možnostmi návštěv různých výstav, instalací nebo např. legendárního Gamsgrubenského tunelu pod Pasterzským ledovcem, táhnoucího se podél Grossglockneru.
Poloha: Zobrazte na mapě
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Kaprun - ledov... (A)
****
Leogang – Saal... (A)
*****
Wildkogel Aren... (A)
****
Saalbach Hinte... (A)
****
Weißsee (A)
**

Ubytování ve středisku