Wipptal (1048m - 2140m)

kraj: Tyrolsko

Wipptal Wipptal

Tyrolské údolí Wipptal neoslňuje nabídkou velkých kulturních památek nebo adrenalinových sportů. Od nich si zde můžete odpočinout. Naopak – ve Wipptalu je tolik lesů, luk, hor a údolí, že ani celý život nestačí k jejich poznání. Údolí leží daleko od veškerého dopravního ruchu a zdejší příroda zůstala nedotčená. Už v roce 1786 tudy projížděl Johann Wolfgang Goethe a nenacházel pro ni slov.

Pod vrcholem Serles (2717 m) se rozkládá chráněná krajinná oblast, která je domovem pro 400 rostlinných druhů. Vrchů je zde skutečně nepřeberné množství, ale největšími výzvami jsou Tribulaun a Habicht, oba se tyčí okolo údolí Gschnitztal. Při výstupech do výšek přes 3000 m jistě oceníte záchytné body v podobě horských chat Geraer Hütte a Landshuter-Europa-Hütte. Posledně jmenovaná leží přímo na rakousko-italské hranici a musela být po dlouhou dobu rozdělena vedví. 
Pro méně zdatné výletníky jsou v provozu dvě lanovky. Doporučují se také trasy do obce Obernberg a k nedalekému jezeru s výborným hostincem. Nebo do průsmyku Brennerpass, jenž byl oblíbeným horským přechodem už za dob starých Římanů.
Několik kulturních zajímavostí se zde ale přece jen najde. Například klášter Maria Waldrast, nejlépe přístupný ze střediska Matrei, je jedním z nevýše položených ve střední Evropě. Obec Steinach je známá svými okázalými měšťanskými domy s obdivuhodnými arkýři a freskami. O kus dál, v Obernbergu se nachází pozdně barokní kostel sv. Mikuláše.

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 565 km, od Brna 596 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
**
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Olympia Skiwor... (A)
***
Stubai - ledov... (A)
****
Sarntal (I)
**
Sterzing / Wip... (I)
***
Stubai (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.