Wildschönau (828m - 1903m)

kraj: Tyrolsko

Wildschönau Wildschönau

Wildschönau, 24 km dlouhé údolí na severu Kitzbühelských Alp, se vyznačuje rozsáhlým klidným prostředím s mírným klimatem a nízkým dopravním ruchem.

V údolí se rozkládá pět vesnic, z nichž každá jistě stojí za návštěvu. V nejvýše položeném Thiersbachu se po 400 let těžila měď a stříbro. Bývalé doly jsou dnes proslulou atrakcí tohoto kraje. Největší obec Oberau je zase sportovním centrem údolí – vedle koupaliště má největší rakouskou paraglidingovou školu. V blízkosti Oberau je park s několika různě náročnými trasami pro nordic walking – horskou sportovní chůzi.
Kdo se chce vydat do hor, může využít jednu ze dvou lanovek. Vyhlášenými cíli jsou zejména vrcholy Gartlspitze a Roßkopf s vyhlídkou na údolí. Zajímavé jsou také výlety po vesnicích a nasávání jejich atmosféry. A zcela neopomenutelná je návštěva rokle Kundler Klamm, kde podle bájných pověstí sídlí drak.
Kulturní nabídka příjemně překvapí. V Oberau je k vidění muzeum s hornickou tematikou, která má v oblasti dlouhou tradici. Opodál můžete zavítat do klasického tyrolského hostince plného specialit a bodré nálady. V Auffachu je pak řezbářské muzeum plné úžasných ručních prací zdejších řezbářů a jejich nástrojů.
Wildschönau nepřekypuje velkou nabídkou sportovních ani kulturních aktivit, je spíše vhodný pro klasickou rodinnou dovolenou. Komu by ostatně nabídka údolí nestačila, do města je odtud nedaleko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 508 km, od Brna 632 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
**
Cykloturistika
**
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Achensee - Reg... (A)
***
Kitzbühel a Ki... (A)
****
Ski Juwel Alpb... (A)
****
SkiWelt Wilder... (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.