Wildkogel Arena (820m - 2150m)

kraj: Salcbursko

Wildkogel arena - uvodni Wildkogel Arena

Krajina na západ od Salcburska, kde mladá říčka Salzach shromažďuje ledovcové přítoky z Vysokých Taur, se nazývá Oberpinzgau. Oblast Oberpinzgau leží z převážné části v rakouském národním parku Hohe Tauern. Celý park se vyznačuje střídáním hor pokrytých ledovci a údolí s vodopády. Návštěvníci zde nacházejí idylická a nerušená místa. Nejrozsáhlejší aktivitou je zdejší turistika převážně po ledovci.
 
Národní park má opravdu co nabídnout. Mezi vrcholy se rozkládá několik údolí, každé se zcela jiným lákadlem. Habachtal je známý jako někdejší naleziště smaragdů vysoké kvality. Dnes se zde pořádají mineralogické exkurze a mnozí zde pátrají po nerostech a polodrahokamech na vlastní pěst. V údolí Untersulzbachtal se pro změnu přes 500 let těžilo velké množství mědi a stříbra, do jejichž dolů je možno nahlédnout ještě nyní.
 
Kdo chce šplhat po horách, pro toho je velkou výzvou vrchol Großvenediger vysoký 3 677 m n.m., který se svým krásným a elegantně vyhlížejícím vrcholem září jako diamant. V okolí se nachází i mnoho jiných „třítisícovek“, jejich pokoření se však nedoporučuje bez odpovídajících zkušeností a už vůbec ne bez potřebné výbavy. Je naopak vhodné využít služeb místních horských průvodců.
 
Jednoduší trasy pro pěší i cyklisty vedou často okolo pohodlných horských chat. I v nižších polohách ovšem po cestě potkáte spoustu geologických i biologických zajímavostí - jednou z nich je hnízdiště supů bělohlavých v Hollersbachtalu. Vyhlášená je vodopádová stezka, kde nejvyšší Krimmlské vodopády dosahují výšky 380 m a jedná se proto o největší vodopády Alp. Jedna ze tří lanovek vede na horu Wildkogel, odkud je nezapomenutelný výhled na Großvenediger při západu slunce.

Kultura v oblasti Oberpinzgau je také velmi pestrá. V obcích Mittersill a Bramberg jsou vlastenecká muzea zaměřená na zdejší geologické bohatství, ale zdaleka ne jen na něj. Planetárium v Königsleitenu s interaktivním prohlídkovým programem leží v nadmořské výšce 1 600 m n.m. a je alpským primátem.
Protože se středisko rozkládá převážně na území národního parku, možnosti aktivního sportu jsou zde poměrně omezené. Dovolená v Oberpinzgau je určena převážně rodinám s dětmi, nabízí spíše obdivuhodné a velkolepé přírodní a kulturní zážitky než sportovní vyžití.

 
Léto s SalzburgerLand Card - karta pro celé Salcbursko
karta vám otevře dveře k poznání a návštěvě jezer, koupališť, hradů a zámků, muzeí, panoramatických cest a přírodních parků. S ní můžete navštívit pamětihodnosti města Salcburku po celých 24 hodin. Kartu můžete zakoupit v turistických centrech, v mnoha hotelech a na prodejních místech označených symbolem SalzburgerLand Card. Karta je k dostání v 6-ti a 12-ti denní variantě.
  • Volný vstup na více než 190 pamětihodností a atrakcí po celé spolkové zemi Salcbursko
  • Volný vstup na všechny pamětihodnosti města Salcburku po celých 24 hodin
  • 24 hodin bezplatnou jízdu MHD v Salcburku
  • Návštěvu salcburských muzeí, hradů a zámků


Léto s National park Sommercard a Nationalpark Sommercard Mobil

Hosté Národního parku Vysoké Taury získají zdarma v partnverských ubytovacích zařízení kartu Nationalpark Sommercard. S touto kartou mohou denně navštívit jednu z více než 60 atrakcí zdarma. Služby v ceně jsou např. lanovky, různé turistické autobusy, vstupy do volnočasových zařízení, exkurze do Národního parku, Krimmelské vodopády. Ve většině ubytovacích zařízení ovšem hosté obdrží dokonce kartu Nationalpark Sommercard Mobil s rozšířenou nabídkou, která navíc zahrnuje i Grossglocknerskou vysokohorskou alpskou silnici, Gerlossskou vysokohorskou alpskou silnici, bezplatné zapůjčení elektrokola, využítí autobusů pro pěší turisty, místní autobusy (Postbus) či Pinzgauskou lokální dráhu. S kartou Mobil je tedy možné využívat libovolně místní vlaky a autobusy ale s oběma kartami lze denně bezplatně navštívit pouze jednu atrakci (lanovku, muzeum...). Na druhou je poskytována již jen 50% sleva.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 513 km, od Brna 538 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Kitzbühel a Ki... (A)
****
Pillerseetal: ... (A)
***
SkiWelt Wilder... (A)
****
Weißsee (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.