Werfenweng (1000m - 1834m)

kraj: Salcbursko

Werfenweng.jpg Werfenweng

Vesnice Werfenweng leží v srdci rakouské spolkové země Salzburg. Je ideální pro rodinnou dovolenou – nabízí nespočet procházek po přírodě i po památkách, nenáročné sporty a mnoho dalších lákadel.
Z několika horských pásem v okolí asi nejvíc uchvátí Tennengebirge se zajímavými cíli jako Hochkogel, Eisgkogel, Hochthron nebo Hochkönig. Po cestě na všechny tyto vrcholy je vhodné zastavit se v některé horské chatě a nabrat nové síly. Trasy sice nejsou náročné, ale výstup do výšek okolo 3000 m. n. m. je vyčerpávající. Tennengebirge má však daleko ví co nabídnout – v horách vzniklo 665 jeskyní a mezi nimi největší ledová jeskyně na světě, Eisriesenwelt (česky „svět ledových obrů“). Projít si i jen zlomek ze 47 km chodeb a prohlédnout si bizarní výtvory přírody je úžasným zážitkem, vrstva ledu je místy tlustá až 20 m!
Sportovní nabídka není tak pestrá, ale je jistě uspokojivá. Pro rodinná klání jsou k dispozici mj. ping-pongové stoly, badmintonové a beach-volleyballové hřiště, dále bazén se skluzavkou a skokanskou věží. Krajina je také vhodná pro horské kolo. Paraglideři startují z vrcholu Bischling, který je dosažitelný lanovkou. Nejslibnější je ovšem divoká řeka Salzach – velmi náročná pro kanoisty, schůdnější pro rafting.
A ani kultura zde nezůstává pozadu. V nedalekém Werfenu stojí rytířský hrad Hohenwerfen již z 11. století se stylovou restaurací, vedle v Pfarrwerfenu kostel sv. Cyriaka a sedm zachovalých větrných mlýnů z 16.-17. století. V samotném Werfenwengu sídlí salcburské zemské muzeum lyžování s výstavami o lyžařských průkopnících i o nejnovějších technických výstřelcích.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 570 km, od Brna 464 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
**
Cykloturistika
**
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein - le... (A)
**
Dachstein-West... (A)
***
Obertauern (A)
****
Salzburger Spo... (A)
*****
Schladming Dac... (A)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.