Weißensee (930m - 1324m)

kraj: Korutany

weissensee 2015/1NATUR WEISSSEE.jpg Weißensee

Weissensee vděčí slunný rakouský jih za svou magickou přitažlivost a věhlas. Voda ve všech jezerech je pitná a mívá až 28 °C, přesto však má každé z nich svůj vlastní charakter. Kdo hledá rušný plážový život a spoustu pohybu na vodě i ve vodě, bude úspěšný stejně jako ten, kdo touží po tichých romantických březích. 

Na jihozápadě nejvýše položené jezero ve výšce 930m, dlouhé 11km a hluboké v průměru 100m, je považováno za nejčistší „koupací vanu“ v Alpách. Výjezd k jezeru Weissensee s nádhernou kulisou okolních hor lze doporučit spíše pro náročné. Jsou zde nejlepší podmínky pro jachtaře, surfaře, vodní lyžaře, potápěče a milovníky koupání!

A když se sluneční paprsky schovají za hory, je o zábavu okolo jezera postaráno. Návštěvníci si kromě romantických chvil v jedné ze zátok mohou užít také žhavé rytmy mnohých diskoték– zkrátka noční život nabízí všelicos. U jezera Weissensee je Nordic, Fitness, Sport Park, který umožňuje návštěvníkům využít služeb proškolených a kvalifikovaných trenérů běhu či horských kol. Běžecké trasy a trasy Nordic Walking jsou vždy přehledně značeny orientačními tabulemi, které ulehčují orientaci a ukazují spojení k ostatním stezkám. Na začátku a na konci každé stezky se nacházejí cvičební lavice a klády pro protažení.

Přímo pro běžce je v okolí připraveno 1000 km značených cest v různé nadmořské výšce. Jsou to cesty kolem jezer, ale i vysokohorské cesty, kde musí člověk spíše šplhat nežli běžet. Objevovat krásy v okolí Weissensee můžou návštěvníci několika způsoby. V přírodě, na lodi, ve vzduchu, na kole, autem nebo pěšky, ale vždycky bude výlet za poznáním stát za to! Ovšem někdy je příjemné třeba docela obyčejné slunění na horské louce, čistý vzduch, klid a pohoda, to nelze nalézt všude…

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 564 km, od Brna 556 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bad Kleinkirch... (A)
***
Millstättersee... (A)
**
Nassfeld Herma... (A)
****
Villach Region (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku jsou nové vytvořené pěší tůry ve Weissensee.