Turracher Höhe (1400m - 2250m)

kraj: Korutany

Turracher Höhe Turracher Höhe

Oblíbené výletní středisko Turracher Höhe, ležící v horách Nockberge, je ohraničeno oblastmi Kärnten z jihu a Steiermark ze severu. Středisko je proto součástí dvou zajímavých regionů – Nockberge (Kärnten) a Murtal (Steiermark).
V období mezi koncem května až do listopadu je oblast Turracher Höhe položená téměř 1 800 m.n.m. perfektním místem pro milovníky hor. Charakteristikou tohoto regionu je souhra hory a jezera. Turracher See, Schwarzsee a Grünsee se jmenují tři idylická horská jezera, která činí tuto oblast jedinečnou.
Kolem dokola se nachází největší les borovice limba, které jsou zvláštním a řídkým zástupcem jehličnatých lesů. Vyskytují se ve vyšších polohách kolem hranice lesa a jsou odolné vůči extrémním mrazům. Jejich specifikací je, že rostou pomalu a jsou až 1 000 let staré. Velkým pozitivem, které ocení převážně alergikové, je zdejší kvalitní, křišťálově čistý a bez pylový vzduch.
Zdejší vysokohorská plošina nabízí řadu možností: tři okružní cesty kolem jezer, rozsáhlé turistické a vysokohorské trasy, atraktivní trasy pro nordickou chůzi a běh, cyklotrasy, letní sáňkařskou dráha, dvě lanovky s letním provozem (Kornockbahn a Panoramabahn), rybaření v jezeru Turracher See, tenisové kurty, výstupová trasa národním parkem Nockberge, koupání v národním parku, vysokohorské muzeum Holz&Eisen v Turrachu, hospůdky na Falkertu, zoologická zahrada plazů v Patergassenu, rafting na řece Mur, cyklostezka podél řeky Mur, muzeum Alpin&Art&Gallery nebo horský kostelík. V dosahu max. 90 minut jízdy je 13 golfových hřišť, nejbližší se nachází v Bad Kleinkirchheim.
V jednotné turistické mapě Turracher Höhe Wanderkarte (dostupná v turistické kanceláři Turracher Höhe) je zakreslena řada turistických stezek. Lehké horské procházky, speciální běžecké a nordické trasy, tématické stezky a další. Lanová dráha Konrockbahn je moderní šestisedačková lanovka, která návštěvníky i v létě vyveze z plošiny Turracher Höhe do nadmořské výšky 2 205 m.n.m. Štít Kornockgipfel otevírá panorama přes pohoří Nockberge a při dobré viditelnosti je možné spatřit štíty pohoří Karawanků a Julských Alp na jihu, pohoří Hohe Tauern na západě a masiv Dachstein na severu. Celoroční atrakcí je sáňkařská dráha Alpine Coaster. Dráha je dlouhá cca 1 580 m.
Pro turisty je výhodou vlastnictví tzv. Kärnten Card - All inklusive Urlaubskarte, která umožňuje bezplatný přístup k řadě pamětihodností a atrakcí volného času v celé oblasti Kärnten. Je možné si ji zakoupit od 15. dubna 2007 do 14. října 2007 za cenu (platnost 2 týdny) EUR 34,- za dospělého a EUR 14,- za dítě (6-14 let).
Z široké kulturní nabídky je možné si vybrat např. týdny hudby v Millstattu, hry komedie v zámku Porcia, Muzeum Heinricha Harrera nebo Muzeum dřeva v Murtalu.
Absolutní přírodně nejzajímavější části je přísně chráněný národní park Nockberge. 216 km² přírodní rezervace se rozprostírá západně od Turracher Höhe. Ráj milovníků turistiky je vhodný pro nejrůznější druhy turistiky. Trasa Nockalmstrasse nabízí možnost poznat národní park i bez velkého sportovního vypětí. Podél 34 km dlouhé cesty od plošiny Reichenau až do Innerkrems se nachází informační tabule, speciální hřiště pro děti a přes 300 let staré lázně v Karlbad, které jsou kulturněhistorickým klenotem.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 486 km, od Brna 420 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Turracher Höhe: sedačková lanovka 2

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
**
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Lachtal (A)
**
Lavanttal (A)
**
Villach Region (A)
**
Weißensee (A)
*

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.