Tauplitz, Altaussee (850m - 2000m)

kraj: Štýrsko

tauplitztauplitz.jpg Tauplitz, Altaussee

Region Tauplitz, Altaussee nacházející se ve výšce 850 – 2 000 m.n.m. nabízí jedinečné přírodní krásy, přátelskost poskytovatelů služeb a idylický život v malebných vesničkách.
Pro milovníky cykloturistiky je připravena řada tras od náročných výstupů až po lesní cesty a horské pastviny. Mezi zajímavé cyklotrasy patří Salzkammergut Radweg dlouhá 47 km, která vede od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Jiné cyklotrasy vedou okolo pěti jezer nebo v okruhu solné komory až k Hallstattskému jezeru. Kromě výše zmíněných možností lze využít doprovodných spojovacích cest a naplánovat si vlastní cyklistický výlet.
Pěší turistika je v tomto regionu rovněž velice rozšířená. V Tauplitzi lze prožít turistické trasy vedle rozkvetlých luk, náročné horské túry a impozantní výstupy. Turista může poznávat vodopády, jezera, okolní obce i vysoké hory. Mezi zajímavé turistické stezky patří geologické tématické cesty, trasy Via Artis následující stopy místních umělců, tradiční putování po solných stopách, procházky vhodné pro milovníky přírody a přírodních zajímavostí vedoucí rašeliništěm i poznávací trasa zaměřená na přírodu a technické zajímavosti.
Nádherná příroda, nebeský klid a čistá voda lákají k rybaření. Úspěch záleží na řadě komponentů, které se v této oblasti harmonicky spojují. Jsou to dobrá kvalita vody v jezerech a řekách, domácí chov ryb a kladný vztah obyvatel ke zdejší přírodě. Turisté v regionu naleznou nejkrásnější vody pro rybaření ve střední Evropě.
Dalšími oblíbenými letními aktivitami jsou jízda na koni, plážový volejbal, vyhřívané koupaliště, jakož i kuželna. Milovníci dobrodružství mohou vyzkoušet horolezectví, kanoistiku nebo paragliding.
Středisko Altaussee je přímo uměleckým dílem složeným z vody, skal, životní síly a kreativity. Při turistice, procházkách, plavání, cyklistice nebo při zážitcích z místních kulturních akcí návštěvník zažije neuvěřitelnou letní dovolenou. Středisko se nachází na břehu jezera Altaussee, nedaleko solné oblasti Via Salin. Nabízí také kulturní a umělecké vyžití.
Bad Aussee je hlavním centrem oblasti Ausseerland. Leží v geografickém středu Rakouska, a proto hýří mnoha kulturními rozdíly. Návštěvníky zaujme širokou nabídkou neobvyklých atrakcí. Centrum bláznů a vizionářů tvoří dobrou nabídku pro aktivní vyžití během dovolené. Město je oděvním a nákupním centrem, kde se nacházejí lázně SalzWasserBerg, golfové hřiště, Kammerhofmuseum (součást Via Artis). Každoročně se zde koná slavnost Narzissenfest, spojená s oblíbenou květinou narcis. Zajímavostí je jistě most Mercedesbrücke, který má tvar znaku známé automobilové značky.
Městečko Bad Mitterndorf je ideálním místem pro letní kulturní výlety, cyklistiku, lázeňství a mnoho dalších aktivit. Příjemně působí místní termální prameny, léčivé bahno a klima.
Obec Grundlsee je umístěna na břehu jezera Toplitzsee. Je centrem vodních sportů s možností dalšího sportovního vyžití jako jezdectví a turistika. Voda v jezeře mívá teplotu 24oC.
Městečko Pichl-Kainisch ležící na břehu Ödensee nabízí přírodní pláže a rybaření. V okolí je možnost podniknout vycházky do lesů, krasových oblastí nebo rašelinišť. Kromě toho je celá oblast protkána kvalitní sítí cyklostezek.
Tauplitz/-Alm kromě zimního vyžití láká možností výletů na horských kolech, putováním kolem jezer, nádherným výhledem z vysokých hor, které ho obklopují a nádhernou přírodu.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 388 km, od Brna 380 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Tauplitz: sedačková lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
Wellness
****
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein - le... (A)
**
Donnersbacher ... (A)
**
Hinterstoder, ... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.