Sölden - ledovec Rettenbach a Tiefenbach (1350m - 3340m)

kraj: Tyrolsko

ledovec
Sölden - ledovec Rettenbach a Tiefenbach

Z výjezdu Ötztal z dálnice A12 údolím Inntalu přijedete přímo na silnici do Söldenu (1 377 m n.m.), odkud vede 15 km dlouhá panoramatická silnice do lyžařské oblasti na ledovci (2 674 m až 3 255 m). U dolních stanic vleků je možnost parkování.

Integrovanou čtyřsedačkovou lanovkou vyjedete z parkoviště Rettenbach (dolní stanice 2 674 m) na vrchol Rettenbachjoch (horní stanice 2 995 m). Odtamtud vede lyžařský vlek na vrchol Schwarzer Schneid (horní stanice 3 167 m) a druhý vlek na vrchol Karleskogl (horní stanice 3 248 m), odkud je 200 metrů dlouhým lyžařským tunelem přímo spojení na ledovec Tiefenbach.

Lyžařský vlek na Seiterjöchl (horní stanice 3 032 m) představuje druhou možnost spojení na ledovec Tiefenbach, na který lze ovšem také dojet autem silničním tunelem dlouhým 1.750 metrů (nejvýše položeným silničním tunelem v Alpách). Na ledovci se kromě restaurace, pavilonu na pořádání různých akcí, kiosku, sněžného baru, lyžařské a snowboardové školy a obchodu se sportovními potřebami nachází také evropské zkušební centrum průmyslu vyrábějícího potřeby na zimní sporty. Kromě toho je tu k dispozici také „Salomon Station" s odpovídající nabídkou.

Sedačková lanovka Tiefenbachferner a lyžařský vlek Tiefenbachkogel nahradila jednolanová oběžná dráha pro 8 osob Tiefenbachferner (dolní stanice 2 793 m, horní stanice 3 249 m). Další lanovky a vleky: Seiterkar (sedačková lanovka), Mutkogl, Panoramalift a Minilift (lyžařské vleky).
Trojsedačková lanovka Seiterkar tvoří spojení k ledovci Rettenbach, čímž se z této lyžařské oblasti stala jediná lyžařská „houpačka" na ledovci ve východních Alpách.

Zimní lyžařská oblast je s lyžařskou oblastí na ledovcích Rettenbach a Tiefenbach propojena takzvanou "zlatou bránou na ledovec", kterou tvoří 3 čtyřsedačkové lanovky Einzeiger, Seekogl a Schwarzkogl  a kabinková jednolanová oběžná dráha Gletscherexpress. Tímto propojením lanovkami došlo ke zpřístupnění plošně velké, z hlediska lyžařské techniky zajímavé a rozsáhlé lyžařské oblasti.

Lyžování: ledovce Rettenbach a Tiefenbach jsou otevřeny od poloviny listopadu do začátku května.

 

Léto s Ötztal Premium Card

Kartu dostanete ZDARMA při ubytování v jednom ze 140 partnerských hotelů. S PREMIUM CARD si užijete celou škálu atrakcí v Ötztalském údolí. Pokud nejste hostem partnerského hotelu, lze zakoupit i Ötztal Card na 3, 7 nebo 10 dní, která poskytuje téměř stejné výhody jako Ötztal Premium Card.

  •  Zdarma neomezené využívání lanovek (pro Premium Card)
  •  Přístup do centra outdoorových sportů
  •  Vstup na koupaliště, jezera, minigolf, Ötziho vesnice

Sezóna:
celoročně; letní provoz - konec června-konec září
Vzdálenosti:
od Prahy 581km, od Brna 663km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě

HODNOCENÍ

Lyže
*****
Snowboard
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

CELKOVÉ PODMÍNKY

Sjezdovky****
ledovec
Nejdelší sjezdovky
Celkem Sölden ledovce Schwarze Schneide, délka 12,8km, převýšení 1880m, obtížnost střední
Hluboký sníh

Hochgurgl, Obergurgl

Ötzal Arena - Freerideworld Sölden

HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Arlberg: St. A... (A)
*****
Ischgl - Pazna... (A)
*****
Nauders (A)
****
Paznauntal (A)
***
Serfaus – Fiss... (A)
*****

Ubytování ve středisku

Panorama Appartements léto
Tyrol_uvod.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.