Serfaus – Fiss – Ladis (1200m - 2820m)

kraj: Tyrolsko

Serfaus – Fiss – Ladis Serfaus – Fiss – Ladis

Prázdninový region leží na slunečné náhorní plošině ve výšce 1 200 – 1 400 m.n.m. nad tyrolským údolím řeky Inn. Nejen poloha, ale celková nabídka je jedinečná. V létě je v regionu s prvotřídním turistickým a sportovním programem nabízeno vše, na co si jen návštěvníci vzpomenou. Region je specialistou v oblasti dovolené s dětmi. Nikde jinde nenajdou rodiče s dětmi tak mnohostrannou a rozsáhlou nabídku a takové množství vhodných ubytovacích kapacit.
 
Z nabídky cyklistických stezek si vybere celá rodina. Je jedno, jde-li o jednoduchou projížďku přes slunečnou plošinu Ladis-Fiss-Serfaus nebo o túru na horském kole pro kondičně zdatnější jedince. Všechny trasy jsou značeny podle nových tyrolských směrnic a jsou jištěny.
 
Pro koho je stoupání příliš příkré může využít lanovkové dráhy, která jej vyveze nahoru. Po odpočinku si tak lze užít sjezd přímo do údolí. Tento region je s 35 popsanými trasami jednou z nejlepších oblastí pro horská kola v Tyrolsku.
 
Vedle mezinárodní Schönjoch-Trophy, se stoupáním více než 1 000 výškových metrů na délce trasy 17,3 km je Fiss dějištěm mezinárodních cyklistických sjezdů a slalomů. Serfaus-Fiss-Ladis nabízí dále túry pro začátečníky i rodiny. Mírná stoupání a mnoho míst pro odpočinek v útulných statcích a restauracích, zpříjemnění stoupáních pomocí lanovky z Fiss a Serfaus umožňují i netrénovaným opravdové alpské výlety. Pro náročné a kondičně silné bikery jsou určeny trasy se 70 a více kilometry, při nichž si mohou užívat nádhernou hornatou krajinu Samnaugruppe a výběžky ötztalských Alp.
 
Speciální cyklistické mapy Verlag Tyrolia, Gerhard Agerer velmi podrobně popisují celou oblast mezi Landeckem a Reschenpassem s celkem 35 trasami. Ulehčují tak orientaci i neznalcům místního prostředí. Komu si nepřiveze kolo s sebou, může využít bohatého výběru místních půjčoven kol.   
 
Serfaus je malá romantická prázdninová vesnička uprostřed starobylé kulturní krajiny. V zimě báječná lyžařská oblast s mnoha sjezdovkami, v létě zázračná krajina pro turisty, cyklisty nebo prostě milovníky přírody s charakteristickou sítí turistických a cyklistických stezek. Hotelnictví vesničky s jedinečnou podzemní dráhou existující od roku 1985 patří již léta do 1. ligy alpské oblasti. Prvotřídní wellnesshotely, rodinné hotely, hotely pro děti a cyklisty, nabízejí rozsáhlou nabídku pro malé i velké. Péče o děti v legendárním Murmli-Club je stejně tak vytříbená jako služby ve všech oblastech.
 
Tyrolská horská vesnička Fiss se v posledních letech vypracovala na jedno ze špičkových tyrolských rekreačních středisek. S prvotřídní nabídkou turistiky a horských sportů – biking, rafting, canyoning, nordická chůze a jízda na koni – je zde k dispozici všechno, co na horách a kolem nich přináší radost a dobrodružství.
 
Ladis je místo s historií sahající daleko do minulosti. Najdete zde překrásné freskami zdobené domy - Rechelerhaus, Gemeindehaus, Stockerhaus. Obraz městečka dotváří hrad Laudegg tyčící se na mohutné skále.
 
Má-li být wellness dovolená na náhorní plošině čistou radostí, musí udělat dobře tělu i duši. V Serfaus, Fiss a Ladis najdete optimální předpoklady pro prázdninové dny k regeneraci a načerpání sil. Již samotná výška – a tím vzduch bez alergenů zaručuje nanejvýš prospěšné klima. Region Serfaus-Fiss-Ladis nabízí nedotčenou krajinu, majestátní hory, osvěžující vodu a kvalitu ve formě wellness-hotelů a zařízení.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 567 km, od Brna 672 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Nauders (A)
****
Paznauntal (A)
***
Pitztal (A)
****
Sölden - ledov... (A)
*****
Venetregion (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.