Semmering (985m - 1350m)

kraj: Horní a Dolní Rakousy

semmering Semmering

Jde o turistické středisko ležící na jižní hranici mezi Dolnorakouskem a Štýrskem v nadmořské výšce 950 m.n.m. Od 19. stolení je toto místo oblíbeným prázdninovým cílem vídeňské smetánky. Jde o jedno z nejznámějších turistických středisek v Evropě. Leží v blízkosti silnice R6 nazvané Semmering Schnellstrasse.
Fanoušci horské turistiky se teprve učí tento region oceňovat. Užijí si zde nejen nespočet turistických stezek, ale také různé individuálně sestavitelné trasy. Cesty na vrchol a kolem Hirschenkogelu a nespočet stezek na Pinkenkogel - známá Kampalm Tour, jsou lákavé pro každého příznivce turistiky. Turisté se během výletu mohou příjemně osvěžit v místních chalupách na Pinkenkogelu, vybrat si ve větším množství ubytovacích možností na Hirschenkogelu nebo navštívit udržované penziony či kavárničky v Semmeringu. Na vrchol Zauberbergu jede i v letním období moderní kabinková lanovka.
Středisko Semmering to je především zotavení a četné letní radosti na čerstvém horském vzduchu. V oblasti Semmeringu se rozhodně nikdo nenudí. Proslulý Bikepark se sítí cyklotras v celkové délce 200 km na Zauberbergu nabízí neohroženým cyklistům vyznávajícím sjezd a freeride nespočet tras. Na druhou stranu se ale v Semmeringu nacházejí i pohodlné cyklostezky vhodné pro rodiny. Zábavu pro celou rodinu zajišťují i jízdy na kolečkových bruslích v okolí Zauberbergu. K dispozici je samozřejmě půjčovna kol a kolečkových bruslí. Semmering nabízí turistické zážitky v regionu, který je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví díky horské dráze na Semmeringu a přilehlých krajinách Bahnwanderweg. Vyznavačům golfu je k dispozici nejstarší dosud existující rakouské golfové hřiště s nádherným panoramatickým výhledem na Rax a Schneeberg. Pro děti jsou k dispozici moderní dětská hřiště.
Semmering však nabízí ještě mnohem více. K dalším tipům na výlety či sportovní vyžití patří Muzeum zimních sportů, Památník císaře Karla VI., krytý bazén v hotelu Palhans, několik vyznačených běžeckých tras vhodných i pro nordickou chůzi, hřiště na minigolf nebo tenisové kurty.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 419 km, od Brna 222 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Hinterstoder, ... (A)
***
Hochkar, Lacke... (A)
***

Ubytování ve středisku

alpenhof.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.