Schladming (Planai a Hochwurzen) (745m - 1894m)

kraj: Štýrsko

Schladming.jpg Schladming (Planai a Hochwurzen)

Schladming, historické horské městečko na řece Dnna, je centrálním střediskem regionu Dachstein-Tauern, položené mezi vápencovým pohořím Dachstein a starou horninou pohoří Schladminger Tauern.¨

V létě je Schladming již více než 100 let oblíbeným a atraktivním rekreačním střediskem v navenek rozmanitém turistickém regionu. Akce Schladminger Kultursommer nabízí vyhledávaný program od klasické hudby až k lidové, stejně jako literaturu a výtvarné umění.

Užít si přírody, nadýchat se čerstvého vzduchu, napít se čisté křišťálově čisté vody, relaxovat a uvolnit se. To je Schladming. Schladming-Rohrmoos je centrem nejrůznějších akcí, při kterých zapomenete na každodenní povinnosti a starosti. Proškolení průvodci turistiky a nordické chůze zdarma přiblíží tuto nádhernou přírodu.

Zvláštní místo v nabídce více než 500 km dlouhé turistické sítě je nová 12 km dlouhá tematická stezka Wilde Wasser. Na 14 zastávkách se turista dozví mnoho o minulosti údolí a o těžkém životě obyvatel údolí plném strádání a nesnází.

Otevřená dolina se 30 jezery v nadmořské výšce okolo 2 500 m.n.m. je reliktem doby ledové. Zúrodněná malebná údolí plná života jsou pokrytá zelenými loukami. Voda je všudypřítomná. Prameny, jezera, vodopády, krásné potůčky, vše tvoří uklidňující tekoucí energii, která každému přináší radost.

Turisté se setkají se starými kulturami, na cestách horníků i pohádkových cestách. Salašnictví existuje ještě dnes a existuje stabilní počet osob, které v daném prostředí stále žijí. Člověk pociťuje život a radost, které se odrážejí v srdečnosti a pohostinství místních lidí.

Cyklostezky všech obtížností nabízejí nádherné túry na kolech. Rozdílná poloha a různé výlety k pohádkovým cílům garantují zážitek pro každého milovníka cyklistiky. Dlouhá údolí lze poznat ze sedla kola, Chuťovkou je zase lehce kopcovitá cyklostezka Ennsradweg, která jako říční cyklostezka spojuje spolkové země Salzburg, Steiermark a Oberösterreich. Samozřejmě v okolí Schladmingu existují stezky vhodné pro rekreační cyklisty i amatéry.

Opravdovým dobrodružstvím jsou outdoorové sporty prováděné na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Oblíbené místní letní aktivity jsou sjíždění řek na raftech nebo kanoistika, lezení po stěnách, paragliding až po napínavé a historické prohlídky podzemních chodeb.

18-ti jamkové golfové hřiště Dachstein Tauern Golf & Country Club patří od ledna 1999 k elitním rakouských golfovým hřištím.

Prázdniny, volný čas a dovolená jsou spojené s hrami, sportem a především zábavou pro děti, dospívající i rodiče. Bohatý zábavní program zahrnující i program pro rodiny nabízí ve Schladmingu vše od tenisu, golfu, cyklistiky nebo letního sáňkování, cirkusu či dětské truhlárny až po romantiku u táborového ohně.

Léto se Schladming-Dachstein SOMMERCARD

Platnost: 24.5.2017 – 15.10.2017

Kartu Sommercard zdarma poskytuje více než 950 ubytovacích zařízení, pokud v nich strávíte minimálně 1 noc. Se Sommercard můžete navštívit více než sto atrakcí úplně zdarma a na dalších sto dostanete až 50% slevu.Využijte o dovolené všech možností regionu:

  • Bezplatná návštěva koupališť, zábavních parků
  • Zdarma využívání lanovek a autobusů
  • Bezplatné využívání tenisových kurtů, golfových hřišť a dalších sportovních aktivit
  • Mnoho kulturních událostí zcela zdarma či se slevou

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 402 km, od Brna 415 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
*****
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein - le... (A)
**
Obertauern (A)
****
Salzburger Spo... (A)
*****
Salzkammergut (A)
****
Schladming Dac... (A)
*****

Ubytování ve středisku

Eberlehnerhof_leto.jpg
Schladming
****
Druschhof-hlavni-letni
***
Dachstein_Tauern_Region_Pehab_hotel.jpg
****
Starchlhof.jpg
***
roetelstein.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.