Schladming Dachstein (640m - 2996m)

kraj: Štýrsko

schladmingschladming.jpg
Schladming Dachstein
Středisko Dachstein-Tauern-Region se nachází ve Štýrsku přímo v srdci Rakouska. Je známým oblíbeným střediskem nejen v zimní lyžařské sezoně, ale také v létě patří mezi uznávané turistické oblasti. Horské léto v oblasti Dachstein-Tauern-Region má mnoho tváří. Mezi grandiózními jižními stěnami Dachsteinu a Schladminger Tauern se nacházejí všechny možnosti, které horské léto v Alpách může nabídnout.
Horské sluníčko a nedotčená krajina jsou ideální kombinací jak pro túru, tak pro horskou turistiku. Region nabízí až 1 000 km turistických tras různých obtížností, od lehkých procházek po náročné alpské túry V regionu se nachází 45 značených stezek pro běh a nordickou chůzi. Stezky jsou dlouhé od 1 do 42 km. Tato síť stezek patří k největším a nejatraktivnějším v celém Rakousku. Na všech startech i cílech se nacházejí informační tabule o trati a nadmořské výšce.
Pro zájemce horské cyklistiky je připraveno přes 500 km dlouhých tratí všech obtížností. Klasikou mezi dálkovými cyklotrasami je Ennsradweg dlouhá 240 km vedoucí ze Salzburger Landu až do Horního Rakouska, přičemž 60 km vede napříč oblastí Dachstein-Tauern-Region. Rozmanitá krajina nabízí idylické trasy s mírným až prudkým stoupáním, které nadchnou vášnivé cyklisty i adrenalinové nadšence. Nejmladší atrakcí v regionu je vyhlídka z Dachstein Sky Walk.
V oblasti je přes 300 horských jezer a 100 větších i menších vodopádů. Kombinace překrásných alpských hor a průzračně čisté křišťálové vody je zaručeným dobrodružstvím i odpočinkem pro každého turistu. Příkrý Dachstein a idylická krajina Ramsau, zubaté vrcholky a zasněná údolí Nízkých Taur – Dachstein-Tauern-Region spojuje mnoho protikladů. Turistovi to však může být jen vhod, zvláště výborná infrastruktura s autobusy a lanovkami dovoluje pohodlné přiblížení se pamětihodnostem až v okolí údolí řeky Enže.
Mezi místa, která stojí za návštěvu, patří Schladming-Rohrmoos – vstupní brána do údolí Nízkých Taur. Turistům se otevírá přírodní krajina jedinečná svou rozmanitostí. Skalní stěny Dachsteinu fascinují horolezce celého světa. Dovolenou krásně prožije příznivec extrémních sportů i člověk hledající klid a odpočinek. Rafting, kanoistika, paragliding, cykloturistika, horolezectví, program pro děti, wellness - to vše patří k tomuto regionu.
Známý Ramsau a jeho náhorní plošina dlouhá 18 a široká 4 km, ležící ve výšce 1 100 – 1 400 m.n.m., je ideální pro pohodlné pěší túry a procházky. Nachází se zde i několik dobře značených tras pro nordickou chůzi všech výkonnostních skupin. Mnoho míst nabízí i kurzy nordické chůze pod vedením vyškolených trenérů.
Městečka Pichl a Reiteralm mají velkou nabídku aktivit od turistických stezek, cest pro horská i silniční kola, až k nordické chůzi a jízdě na koni. Místní atrakcí je Pichler Freizeitpark s koupalištěm, s dětským hřištěm se skákacím hradem a místem na plážový volejbal, tenis a fotbal. Jedinečným zážitkem může být výlet k Spiegelsee. Toto jezero, věrné svému jménu, zrcadlí na své hladině grandiózní panorama Dachsteinu.
Hlavní upoutávkou městečka Haus im Ennstal je Muzeum zimních sportů. Milovníci golfu si přijdou na své v golfovém klubu v Haus im Ennstal a v Schloss Pichlarn, kde jsou k dispozici 18-ti jamková hřiště.

Léto se Schladming-Dachstein SOMMERCARD

Platnost: 24.5.2017 – 15.10.2017

Kartu Sommercard zdarma poskytuje více než 950 ubytovacích zařízení, pokud v nich strávíte minimálně 1 noc. Se Sommercard můžete navštívit více než sto atrakcí úplně zdarma a na dalších sto dostanete až 50% slevu.Využijte o dovolené všech možností regionu:

  • Bezplatná návštěva koupališť, zábavních parků
  • Zdarma využívání lanovek a autobusů
  • Bezplatné využívání tenisových kurtů, golfových hřišť a dalších sportovních aktivit
  • Mnoho kulturních událostí zcela zdarma či se slevou

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 403km, od Brna 415km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě

HODNOCENÍ

Lyže
*****
Snowboard
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

CELKOVÉ PODMÍNKY

Sjezdovky*****
ledovec
Nejdelší sjezdovky
4-Berge-Skischaukel (Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) FIS-Abfahrt, délka 7,7km, obtížnost lehká
Planai Planai-FIS-Abfahrt, délka 5,5km, převýšení 1140m, obtížnost těžká
Hauser Kaibling sjezd FIS, délka 7km, obtížnost těžká
Hochwurzen Talabfahrt Hochwurzen - Schladming, délka 7,7km, převýšení 1100m, obtížnost střední
Nejtěžší sjezdovky
Dachstein-ledovec Edelgrießabfahr, délka 9km, převýšení 1600m, obtížnost těžká
Reiteralm Gasselhöhe-Weltcupstrecke, délka 2,5km, převýšení 460m, obtížnost střední
Stoderzinken Gipfel-Abfahrt, délka 1km, převýšení 300m
4-Berge-Skischaukel (Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) Hochwurzen-Rohrmoos, délka 3km, obtížnost střední
Hochwurzen Hochwurzen-trať 33, délka 3,5km, převýšení 750m, obtížnost střední
Hauser Kaibling Osthang, délka 1km, převýšení 300m, obtížnost těžká
Planai Planai-FIS-Abfahrt, délka 5,5km, převýšení 1140m, obtížnost těžká
Skiregion Ramsau Rittisberg Nord, délka 2km, převýšení 450m, obtížnost střední
S osvětlením
4-Berge-Skischaukel (Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) Gastelberg, délka 7km, obtížnost střední
Hochwurzen Hochwurzen, délka 3,5km, převýšení 750m, obtížnost střední
Snowboard extra *****
Fageralm boardercross
Hauser Kaibling boardercross
Hochwurzen jumps , quarterpipe , SEtables , slides
Ramsau/Dachstein-Gletscher halfpipe , jumps , slides
Reiteralm halfpipe
Stoderzinken boardercross
Hluboký sníh

Ledovec Dachstein: 18 km dlouhý sjezd z Dachsteinu podél Edelgriessu, sjezd od Guttenbergu, sjezd do Obertraunu (oblast Salzkammergut) Stoderzinken: různé sjezdy, Stoderzinken, 4-Berge-Schaukel: Hauser Kaibling, Reiteralm, Planai.

Pro zkušené i začínající snowboardisty, funparky na Hauser Kaiblingu a Stoderzinkenu s boardercrossem, v Hochwurzenu s jumpy, quarterpipe a slidy, na ledovci a na Reiteralmu pak se skvělými halfpipe, několik freeridových zón a nový snowpark na Planai.

HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein-West... (A)
***
Donnersbacher ... (A)
**
Salzburger Spo... (A)
*****
Salzkammergut (A)
****
Schladming (Pl... (A)
*****

Ubytování ve středisku

Eberlehnerhof_leto.jpg
Schladming
****
Druschhof-hlavni-letni
***
Dachstein_Tauern_Region_Pehab_hotel.jpg
****
Starchlhof.jpg
***
roetelstein.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.