Salzkammergut (443m - 2109m)

kraj: Salcbursko

altausseeWandern_am_Altausseersee.jpg Salzkammergut

Turistická oblast Salzkammergut leží ve spolkové zemi Salzbursko. Je známa nedotčenou přírodou s nádhernými horami, divokými lesy a jezery s průzračně čistou vodou. Kromě toho nabízí řadu kulturních center a zajímavostí.
Turistika v oblasti Salzkammergut znamená prožít krásu této země. V oblasti se nachází 32 km značených tras nižší náročnosti, 609 km střední a 308 km vysoké náročnosti. Celkem nabízí region 1 169 km s převýšením od 500 do 2 996 m. Samozřejmě existuje možnost objednat si průvodce na jedno i vícedenní túry. Pro poznávání zajímavostí kraje lze doporučit 112 naučných stezek. Novým trendem je nordická chůze, v regionu lze projít 43 km uzpůsobených tratí.
Ideální pro cykloturistiku je známá Salzburská cyklotrasa nazvaná Salzburger Radweg. Je 345 km dlouhá a vede přes spolkové země Oberösterreich, Salzburg a Steiermark po převážně dobře upravených cestách a silnicích s malým provozem. V celé oblasti se nachází více než 400 km značených cyklostezek.
Další z předností střediska Salzkammergut je křišťálově čistá voda v nejvyšší kvalitě. Celkem 76 jezer, řek a potoků je v oblasti Salzkammergut. Množství vody souvisí s širokou nabídkou vodních sportů a jiných vodních aktivit. Jachting, surfing, jízda na vodních lyžích, potápění a další. Samozřejmě si lze užívat lenošení na pláži, opalování nebo plavání v průzračně čisté vodě. Lodní vyjížďky jsou možné od starých parníků s kolem až po motorové lodě, dle přání návštěvníka. Jezera nabízejí pro zpříjemnění koupání řadu skluzavek, odpočívadel a další. Ke koupání lze využít mimo jezer i veřejná koupaliště a kryté bazény v Bad Goisern, Fuschlsee, Bad Ischl, Hallstättersee, Attergauer, Grundlsee, Mondsee, Attersee a v dalších centrech. Oblíbenou činností je rybaření.

 

DOPORUČUJEME navštívit region ATTERSEE, ve kterém si každý najde to "své". Průzračná voda jako u moře, kvalitou pitné vody, hloubka až 171 m (pro milovníky potápění) a teplota 25 stupňů. Region nabízí bezpočet letních aktivit - více než 70 km cyklotras všech obtížností, turistické stezkyhorské túryplachtěníkoupánípotápěníšnorchlování v kaskádách horského potoka Gimbach. Okružní plavby po jezeře, výšlap na rozhlednu, exkurze do malého rodinného pivovaru Bierschmiede a Bio-Včelařství...Krásná veřejná koupaliště (zdarma), kulturní zážitky (domeček komponisty Gustava Mahlera, muzeum Gustava Klimta), koncerty pod širým nebem.


Pro milovníky golfu nabízí oblast Salzkammergut sedm zajímavých a rozdílných hřišť - pestré hrací pole, udržované greeny a malebné kulisy krásné přírody. Kromě již dříve zmíněných sportovních zajímavostí si lze v regionu Salzkammergut užít kanoistiku, rafting nebo se proletět balónem. Odpočinek a regeneraci nabízejí moderní wellness provozy, Vital centra a tradiční lázeňství.
Kdo si chce užít Salzkammergut plnými hrstmi, může využít Salzkammergut Erlebnis Card. Za zvýhodněné ceny lze používat lanovky, linky lodí, vlaková a autobusová spojení, stejně jako navštívit přírodní parky, kulturní a sportovní akce a mnoho dalšího.
Kultura současnosti a minulosti se střetává v Salzkammergutu stylově i pocitově. Památky starých dob jdou ruku v ruce s moderní současnou kulturou a uměním. Na jednotlivá roční období připadají tradiční zvyky, které jsou spojeny s mýty a pověrami. Návštěvník narazí na stopy hallstattské kultury i rakouské monarchie. Od prosince 1997 je region Hallstatt-Dachstein/Salzkammergut na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Příroda ve své historické i kulturní dimenzi, se svými jedinečnými systémy jeskyní, se všemi skvosty fauny a flóry je komplexním fenoménem, který vtiskl regionu Hallstatt nejen kulturní ale i přírodní dědictví v mezinárodním významu. Architektonicky je kraj zajímavý prehistorickou těžbou soli. Stavby z gotiky, baroka vtiskly Salzkammergutu současný vzhled. Bohaté historické nálezy z mladší doby železné pojmenovaly celou kulturní epochu v letech 800 až 400 p.n.l. jako období Hallstattské. Kontinuitou těžby soli je Salzkammergut nejstarší průmyslovou oblastí světa. Bohaté nálezy soli spojují tuto oblast úzce s přírodou a kulturou. Sůl a solný průmysl byly kulturními zakladateli a podnětem kulturního vývoje. Raritou je bezesporu nejdelší skluzavka na světě.
Bad Ischl je lázeňským městem, které hodně žije z minulosti a jehož oblíbenost dosud neklesla. První zprávy o krásách pokladu uprostřed hor pocházejí z 18. století. Díky nálezům léčebných zdrojů a jejich účinkům na lidské zdraví zde byly v první polovině 19. století založeny lázně, které rychle přišly do módy i díky zájmu ze strany dvora a panovníka. Od roku 1853, kdy se na zdejším plese seznámil následník trůnu Franz Josef se svou budoucí ženou Elisabethou, se stalo toto město letním sídlem císařského dvora.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 381 km, od Brna 406 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Bad Ischl: kabinová lanovka 1
St. Gilgen: kabinová lanovka 1
St. Wolfgang: !FUNICULARLIFT_SM! 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Hinterstoder, ... (A)
***
Schladming (Pl... (A)
*****

Ubytování ve středisku

aussen.jpg
****
Elfi.jpg
***
fottinger
****
Sporthotel Dachstein West/hlavni.jpg
***
vitalhotel_gosau
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Doporučujeme navštívit region Attersee, ve kterém si každý najde to "své". Průzračná voda jako u moře, kvalitou pitné vody, hloubka až 171 m (pro milovníky potápění) a teplota 25 stupňů. Region nabízí bezpočet letních aktivit - více než 70 km cyklotras všech obtížností, turistické stezky, horské túry, plachtění, koupání, potápění, šnorchlování v kaskádách horského potoka Gimbach. Okružní plavby po jezeře, výšlap na rozhlednu, exkurze do malého rodinného pivovaru Bierschmiede a Bio-Včelařství...Krásná veřejná koupaliště (zdarma), kulturní zážitky (domeček komponisty Gustava Mahlera, muzeum Gustava Klimta), koncerty pod širým nebem.