Salzburger Sportwelt Amadé (619m - 2188m)

kraj: Salcbursko

Salzburger Sportwelt Amadé Salzburger Sportwelt Amadé

 
Středisko s osmi prázdninovými letovisky (Flachau, Wagrain, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos) nabízí mladým i starým lidem, jednotlivcům i skupinkám skvělé letní sportovní vyžití. Turisté mají k dispozici více než 1 000 km turistických stezek, 500 km cyklostezek, dva hlavní toky pro plavby na lodích, 200 km stezek pro jízdu na koni, 10 lanovek v letních měsících, jezera, koupaliště a 27 golfových hřišť pro začátečníky i pokročilé.
 
Radstadt je město vzdálené jen 70 km od města Salzburg. Nachází se přesně uprostřed Ennstalské sluneční terasy a je specifický svým šarmem a atmosférou, kterou mu dodávají stavby a okolní příroda. Nabídka pro turisty je v Radstadtu nejkvalitnější ze všech letovisek SSA, a to z hlediska poměru ceny a kvality služeb i z hlediska nabídek pro všechny věkové kategorie mezi něž patří také rodiny s dětmi. Nejširší nabídka je pro cyklisty a turisty. Radstadt je první stanicí ze 150 km dlouhé Ennstadské cyklostezky.  Velmi oblíbené jsou místní tradiční festivaly jako Knödlfest, Gardefest, Kunsthandwerksmarkt, Platzkonzerte und Brauchtumsabende.
 
Altenmarkt-Zauchensee leží v nadmořské výšce od 860 do 1 350 m.n.m. a jeho největší aktrakcí je jezero Zauchensee s horskými pastvinami a loukami s výhledem na Dachstein Tauern a Lackenkogel. Přes 150 km turistických stezek zve všechny návštěvníky k poznávání nových zážitků. Altenmarkt-Zauchensee stejně jako ostatní městečka v SSA nabízí cykloturistiku, golf a horolezectví. Opomenou nelze ani oblíbené rybaření na Zauchensee.
Kleinarl je letovisko velmi specifické především svou čistou a nedotčenou přírodou. Málokterý návštěvník odolá dlouhým toulkám kolem jezera Bergersee s křišťálově čistou vodou a impozantním výhledem na horský masiv Ennskrax'n měřící 2.410 m.
 
Nejznámější je bezesporu městečko Flachau nacházející se přímo uprostřed letních sportovních aktivit. Nesčetné množství cyklostezek a turistických tras všech náročností, míst k horolezectví, koupání, raftingu a kanoistiky dělá z Flachau jedno z nejžádanějších letních alpských středisek . Stále oblíbenějším je Funpark pro inline-bruslaře.
 
Wagrain je označován jako srdce Salzburger Sportwelt Amade a vzhledem k velmi čisté přírodě je ideální pro panoramatické výlety. Pro děti a milovníky vody bude určitě zajímavá návštěva místního Aquaparku.
 

St. Johann-Alpendorf je typickým horským městečkem s impozantním panorama Pongauské katedrály. Okolí městečka si zamilují milovníci romantiky a historie. Kromě toho se zde nachází široká nabídka letního sportovního vyžití všeho druhu pro dospělé i pro děti.

 
Eben im Pongau se řadí mezi letoviska s celoročním a velmi akčním sportovním vyžitím a také širokou kulturní nabídkou. Záleží jen na návštěvnících, zda stráví den u jezera Erlebnisbadesee, nebo navštíví proslulé Tauernstrassen-Museum, největší ledovou jeskyni na světě či některou s historických hor.
 
Filzmoos je typická horská vesnice s nedotčenou přírodou a krásným jezerem Almsee. Toto letovisko nabízí k vyžití všechny druhy letních sportu od turistiky až po horolezectví. Filzmoos je místními obyvateli nazýván květinový Eldorádem. Toto místo je ideální pro romantickou dovolenou ve dvou.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 436 km, od Brna 403 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Zauchensee: sedačková lanovka 1
Filzmoos: sedačková lanovka 1
Flachau: sedačková lanovka 1
Kleinarl: sedačková lanovka 1
St. Johann Alpendorf: sedačková lanovka 1 kabinová lanovka 1
Wagrain: !FUNICULARLIFT_SM! 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
****
Golf
*****
Wellness
***
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein - le... (A)
**
Grossarltal (A)
***
Schladming (Pl... (A)
*****
Werfenweng (A)
**

Ubytování ve středisku

alpina_wagrain_uvod
****
FelsenhofFelsenhof leto.jpg
****
Forellenhof/hlavni.jpg
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.