Raurisertal (950m - 2200m)

kraj: Salcbursko

Rauris Raurisertal

Rauris, vesnice s 3 150 obyvateli, se nachází přímo v srdci národního parku Vysoké Taury, v údolí Raurisertal. Je ideálním prostředím pro rodinnou dovolenou plnou příjemných klidných zážitků a procházek.
Idylický je výlet po vesničkách roztroušených v údolí. Většina z nich si zachovaly středověkou strukturu – křivolaké uličky, malé domky - jeden za druhým. I ty působí velice starodávným dojmem. Z vesničky Embach je to navíc jen skok k poutnímu kostelu Utrpení Panny Marie s krásnou vyhlídkou.
Velkou zajímavostí oblasti je zlatokopectví, které má v Raurisertalu již 4000 let tradice. Sám Rauris býval kdysi domovem zlatokopů, což se projevilo na velkolepých arkýřích a portálech měšťanských domů. Poslední štola však byla zavřena koncem 19. století. Nyní je zde možnost si pár zlatých zrnek vyrýžovat.
Sportovních příležitostí Rauris bohužel příliš nenabízí, ale pro příznivce raftingu a slaňování je jako stvořená soutěska Kitzlochklamm, výchozím bodem je obec Taxenbach. Do soutěsky se ovšem dostanou i pěší, odedávna je zde zpevněná lávka.
Na jihu Raurisertalu dělí hora Ritterkopf údolí na dvě větve – Hüttwinkltal a Seidlwinkltal. První vede do malebné vesnice Bucheben s prastarými domky a kostelem. Druhou se dá dojít až do blízkosti nejvyšší rakouské hory Großglockner, ale hlavně na největší zdejší atrakci: Rauriser Tauernhaus. Tento hostinec tu stojí již 500 let ve výšce 1527 m. n. m. a jeho historický interiér včetně kuchyně vás přenese v čase. Do hostince se můžete dostat pěšky (2 hodiny chůze), na kole či použít horské taxi.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 429 km, od Brna 494 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
**
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Gasteinertal (A)
****
Grossarltal (A)
***
Hochkönig - Ma... (A)
****
Weißsee (A)
**
Zell am See - ... (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.