Obertauern (1630m - 2315m)

kraj: Salcbursko

Obertauern Obertauern

Ve středisku Obertauern Alpy ještě nepřecházejí ve Vysoké Taury, ale vrcholky hor již místy přesahují hranici 2 300 m. Díky své skvělé poloze se Obertauern řadí mezi místa s nejčistším alpským vzduchem.
Radstädter-Tauernská úžina, v níž se nalézá malá obec Obertauern, byla už za doby starých Římanů důležitou obchodní cestou, což trvalo až donedávna. Teprve v 60. a 70. letech 20. století byla nedaleko Obertauernu postavena dálnice a oblast byla dopravně odlehčena.
Hornatý terén se majestátně tyčí až kousek za obcí, ale milovníkům panenské přírody to jistě vadit nebude. Odměnou za poněkud delší a náročnější túru jsou průzračná horská jezírka a bystřiny, kvetoucí stráně i nádherné močály. V chráněné přírodní lokalitě Hundsfeldmoor je možnost pozorovat vzácné druhy ptáků jako např. slavík modráček (Luscinia svecica). Nenároční zájemci o cyklistiku nepřijdou zkrátka, ačkoli výběr je zde poněkud omezený. Hlavním lákadlem je 22 km dlouhá soutěžní trasa s celkovým převýšením 1 100 m. Oblast dále nabízí množství lehčích tras vedoucích údolími, hlavně v okolí Twengu.
Zanícené lyžaře (a nejen ty) i v létě navnadí olympijské středisko, kde se na zimní sezónu připravuje Hermann Maier a mnoho jiných špičkových sportovců z celého světa. Středisko je kvalitně vybaveno a po zdravotní prohlídce zájemcům vytvoří zcela individuální tréninkový program. Poloha ve vysoké nadmořské výšce má navíc příznivý vliv na výkonnost organismu a krevní tlak. Pobyt v Obertauern je doporučen stoupencům turistiky v přírodě s osvěžením organismu a rekreačním sportem.
Jediným relativním negativem mohou být poměrně vyšší ceny ubytování. Středisko Obertauern nepatří k nejlevnějším. Komu nevadí ubytování v okolí Obertauernu, může strávit letní dovolenou např. v 7 km vzdáleném Unterhauernu.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 428 km, od Brna 441 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Obertauren vč. Untertauern a Tweng: sedačková lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Grossarltal (A)
***
Schladming (Pl... (A)
*****
Werfenweng (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.