Nauders (1400m - 2850m)

kraj: Tyrolsko

obrazek.jpg Nauders

Tyrolská oblast Nauders se nachází u staré obchodní cesty Reschenpasses v územním trojúhelníku Rakousko-Itálie-Švýcarsko, obklopeným třítisícovými vrcholy velkolepých centrálních Alp.
Nauders se rozkládá ve výšce 1.440 m.n.m. Hory, které obklopují toto místo mají ideální výšku 2 600 – 3 700 m.n.m, ve které je řídký atmosférický tlak. Tělo reaguje na lehký nedostatek kyslíku zvýšením tepové frekvence a to má za následek zvýšení produkce červených krvinek odpovědných za roznos kyslíku do celého těla. Také vegetace a stromy se díky zvláštnímu klimatu udržují až do výšky 2.600 m.n.m.
První zmínky o oblasti Nauders jsou již z roku 102 př.n.l. V 16. století se v Nauders začaly budovat romantické stavby s klenutými dveřmi a vyčnívajícími pecemi ze stěn domů, které se staly typické pro zdejší okolí.
Dnes se do Nauders, kvůli čistému odvzduší a mírnému a suchému podnebí, v rámci letní dovolené již v měsíci květnu sjíždějí první turisté. Návštěvníci mají zájem strávit dovolenou aktivně a prožít příjemné chvíle v přírodě. Okolí nabízí přes 300 km značených stezek různé obtížnosti. Od jednoduchých procházek v údolí, pohodlné exkurze do hor, treking, až po extrémní výstupy po skalách a ledovcích.
Část turistů se během teplých letních měsíců věnuje vodním sportům. Koupání je doporučováno v jezerech Grüne See nebo Haiderersee. Venkovní bazény jsou v Pfunds (12 km) a Graun (11 km). V Národním parku Schwarzersee je jedinečná bahnitá voda s léčivými účinky. Surfovat je možné v jezeře Reschensee, díky jeho ideálním povětrnostním podmínkám. Dále je možné vypůjčit si člun, vyzkoušet rafting nebo rybolov.
Pro cyklisty je připraveno 750 km různě náročných tratí a je možné využít i výletů organizovaných místními průvodci v okolí Nauders, výletů za historií po Italské straně jezera
Reschensee nebo mnohem složitějších tratí. Turisté si mohou zahrát mimo jiné tenis, squash, minigolf nebo se projet na in-line bruslích.  
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 583 km, od Brna 688 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Ischgl - Pazna... (A)
*****
Kaunertal (A)
***
Paznauntal (A)
***
Serfaus – Fiss... (A)
*****
Sterzing / Wip... (I)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.