Nassfeld Hermagor - Skiarena Kärnten (600m - 2002m)

kraj: Korutany

hermagor Nassfeld Hermagor - Skiarena Kärnten

Středisko plné jezer a nádherně čisté přírody láká své návštěvníky k aktivně strávenému pobytu i k odpočinku. Pro nespočet aktivit je Nassfeld Hermagor vhodný pro rodiny s dětmi i pro nadšené sportovce.
Oblíbeným letním místem je Nassfeld Hermagor zejména pro milovníky pěší turistiky. S více než 1 000 km značených stezek patří mezi jedny z nejvhodnějších středisek pro vyznavače právě daného sportu. Stezky se nacházejí v nadmořské výšce 600 - 2 800 metrů nad mořem. Je zde 25 tématických stezek nebo 17 tras pro nordic walking v celkové délce 145 km, nebo 9 běžeckých tras v celkové délce 63 km. Ani cyklistika nezůstává o mnoho pozadu. V Nassfeld Hermagor se nachází přes 800 km s  31 značenými cyklistickými trasami všech náročností a s různým převýšením.
Dalším významný sportem je kanoistika a rafting na místní jezerech. Specialitou jsou místní potápěčské kurzy. Návštěvníci si nemusejí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají půjčovny potápěčského vybavení. Pro klidněji strávené dopoledne, či odpoledne si stačí vypůjčit loďku, vzít rybářské náčiní a vyjet na jezero.
Pro den strávený především s dětmi je vhodné navštívit zábavní park. Jeden je např. v Presseggersee, kde se ratolesti mohou dostatečně unavit na trampolínách, mini autíčkách nebo třeba v bazénech s různými vodními atrakcemi. Můžete se i příjemně osvěžit v ledovcovém jezeře Weissensee nebo v Aquaparku Kötschach-Mautsen.  Pokud ani tato návštěva nepomůže s včasným uložením dětí ke spánku, je ještě možno navštívit ještě rodinný horolezecký kemp v St. Stefanu, kde se nachází mnoho přírodních horolezeckých stěn pro s využitím pro celou rodinu. 
Mezi neskutečné zážitky patří projížďka lanovkou Millenium Expres z Tröpolach na Sonnenalpe Nassfeld s výhledem na celé okolí nebo výlet k propasti Garnitzenklamm v Hermagoru. Tato propast se rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům. Jednotlivé kroky k soutěsce omezuje klamná svoboda a bezpečnost chůze. Úzká vyšlapaná přírodní stezka s panoramatickými, skálu opisujícími stupni, vede přes propast a poskytuje úchvatný zážitek na 600 milionů let historie této krajiny. Propast Ganitzenklamm je na začátku vysoká 630 m a na konci 1 125 m, dlouhá 4 km s výškovým rozdílem 500 m. Kdo se rozhodne Ganitzenklamm zdolat bezpodmínečně potřebuje dobrou obuv a hlavně netrpět závratěmi, protože ve třetí a čtvrté části jsou mosty a přechody přes propast. Dobrým tipem pro strávení volné času je také letní sáňkařská dráha Pendolino, která vede z Madritsche (1 919 m) do Tressdorfer Alm (1 590 m) a je dlouho 1 920m. Jedná se o nejdelší sáňkařskou dráhu v Korutanech.
Středisko Nassfeld-Hermagor je dá se říci hlavním městem špeku. Každoročně se v Hermagoru konají
slavnosti gaitalského špeku. Vstupy a ochutnávky jsou zcela zdarma, takže není nic jednoduššího než přijet. Mezi významné památky patří muzeum města Villachu. Umění, kultura, historie města, malebné vnitřní nádvoří a různé putovní výstavy se ve Villachu spojují v jeden úžasný celek.
Korutanské rybářské muzeum se 7 000 litrovým akváriem prezentuje živoucí důkaz a přehled rybího bohatství zdejších vod.

Léto s + Card Nassfeld

Platnost: 13.5.2017 - 26.10.2017

+Card lze získat při ubytování v partnerských hotelech. Kartu můžete využívat neomezeně na tolik atrakcí, kolik jen stihnete. Využijte celou škálu možností, které region nabízí:

  • Zdarma využívání místní autobusové dopravy a lanovek
  • Návštěva jezera
  • Turistický program s průvodcem
  • Dětský dobrodružný program a mnohé další
  • Až 30 % sleva na široký okruh volnočasových aktivit

Léto s Kärnten Card

Platnost: 9.4.2017 - 26.10.2017

Mnoho ubytovacích zařízení nabízí kartu v ceně pobytu zdarma. Pro ostatní návštěvníky je možnost zakoupit si kartu v jedné z mnoha turistických kanceláří. KärntenCard otvírá dveře do více než stovky turistických cílů. Dalších 60 bonusových partnerů nabízí různé slevy pro držitele této karty. Využít můžete například:

  • 50% slevu na busy a vlaky
  • Lodní výlety
  • Přístup na panoramatické alpské silnice bez mýtného
  • Vstupy na lanovky, do muzeí a zoo

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 588 km, od Brna 550 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Tröpolach: kabinová lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
**
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Millstättersee... (A)
**
Weißensee (A)
*

Ubytování ve středisku

Nassfeld_Hermagor_Carinzia_hotel.jpg
****
Sonnenalpe/hlavni.jpg
****
Forcello_leto.jpg
***
Alpen_adria_leto
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.