Murau - Kreischberg (868m - 2118m)

kraj: Štýrsko

Murau Murau - Kreischberg

Atraktivní středisko Murau leží na jihozápadě Štýrska a jak v zimě, tak v létě láká navštěvováno spoustou návštěvníků, protože tento region má hodně co nabídnout. Tato oblast je nejvíce zalesněnou oblastí v Rakousku a s 200 slunečnými dny v roce je nejslunnější oblastí Alp.
Středem městečka Murau protéká řeka Mur s vynikající vodou pro rybaření. V okolí je také k dispozici plno rybníků a horských jezer. Idylické trasy pro turistiku a cyklistiku vedou nahoru a dolů kolem kulturních památek. Krásná trasa je „Tour de Mur“, která je dlouhá 340 km a vede podél řeky. Do Murau přijíždějí cyklisté až z Lungau.
Je dokázáno, že v Murau je nejlepší ovzduší Rakouska a je zde také nejčistší voda. Proto není tragédií, že toto malebné městečko neleží u moře. Disponuje koupalištěm, krytým bazénem s obrovskou skluzavkou a bazénem pro děti. Z wellness je zde možnost využití solária, sauny a masáží. Tenis je v této oblasti také nesmírně oblíbeným sportem. V zábavném centru Murau-West jsou tři uzavřená a osm venkovních tenisových hřišť a k tomu ještě dvě hřiště na squash.
Murau je město, které je velice ovlivněno 700-ti letou historií:plno muzeí, divadelních představení, oblíbené zámecké koncerty a k tomu dominantní městská kapela dělají z tohoto města kulturní centrum oblasti Murau a Štýrska.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 444 km, od Brna 378 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Murau, St. Georgen/St. Lorenzen am Kreischberg, St. Ruprecht, Stadl/Mur, Ranten, Lassnitz, Stolzalpe: sedačková lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Donnersbacher ... (A)
**
Lachtal (A)
**
Lavanttal (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Pěší tůry tento rok budou začínat v červenci.