Millstättersee - Goldeck (550m - 2142m)

kraj: Korutany

2015millstaedter-see-kaernten.jpg Millstättersee - Goldeck

Historické městečko Spittal an der Drau se nachází v blízkosti Tauernské dálnice Salzburg – Villach. Okresní město v srdci Korutan s 16 000 obyvateli leží v blízkosti tzv. klenotu Korutan, jezera Millstättersee, ve výšce 556 m.n.m.
Samotné městečko nabízí několik zajímavých atrakcí. Sport a kulturu lze na letní dovolené navzájem dobře propojit. Jako okresní město nabízí Spittal an der Drau prakticky všechny halové sporty a k tomu navíc možnost surfování, plachtění, potápění nebo rybaření na jezeře, paraglidingu a plážového volejbalu.
Spittal an der Drau a jeho okolí má rozvinutou turistickou infrastrukturu. Za procházku stojí například vyhlídková trasa na nedaleký vrch Goldeck, která je jednou z nejhezčích v Korutanech. Línější nebo unavenější výletníci mohou nasednout na lanovku, která rovněž nabízí kouzelný panoramatický výhled. Okolí Spittalu nabízí spoustu pěších stezek vedoucích přírodou. Cyklisté mohou využít trasy podél jezera a volit z mnoha stupňů náročnosti. Jezero je hlavním turistickým lákadlem této destinace. Pořádají se na něm okružní plavby a je vhodným místem pro nejrůznější druhy zábavy.
Starší část městečka je skvělým tipem pro zájemce o historii, stejně jako pro milovníky malých obchůdků a labužníků. Četné památníky a středověké hrady v nejbližším okolí svědčí o dlouhé historii. Z kulturně historických atrakcí nabízí Spittal dva kostely – kostel Zvěstování Panny Marie a kostel sv. Wolfganga – a dva zámky, Rothenturn a Porcia. Posledně jmenovaný se řadí k nejkrásnějším renesančním zámkům v Evropě. Uvnitř zámečku Porcia se nachází galerie, vlastenecké muzeum a každoročně se zde pořádá festival klasické komedie. Dále se zde nachází muzeum Teurnia vztahující se k nedaleké starořímské obci Tiburnia (dnes St. Peter in Holz) a muzeum Carantana s raně středověkou tematikou. V centru Gerngross na náměstí je k vidění největší železniční model v Rakousku.
Spittal an der Drau  je zdařilou směsicí živé tradice, kultury a jižní elegance. Je tedy ideální volbou pro rodiny s dětmi, které nebaží po extrémních sportovních zážitcích a nočním životě, ale spíš po kultuře, přírodě, nenáročném sportu a lehké turistice.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 549 km, od Brna 494 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Katschberg (A)
***
Mölltal - ledo... (A)
***
Villach Region (A)
**
Weißensee (A)
*

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku je kulturní procházka přes malé město Spittal/Drau a renezančním zámku Schloss Porcia.

Muzea kolem jezera jsou otevřené.